Hlavní navigace

Zvyšujete si kvalifikaci? Je to výhodné i z hlediska daně z příjmů

Sdílet

Gabriela Hájková 28. 1. 2011

Od základu daně z příjmů si můžete odečíst také úhradu zkoušky, která ověřuje výsledky vašeho dalšího vzdělávání. To je možné v případě, že za vás cenu nehradil zaměstnavatel nebo pokud si ji neuplatňujete jako výdaj podle § 24 zákona o daních z příjmů proti příjmům, které specifikuje § 7  téhož zákona.

Kompletního průvodce daněmi naleznete na adrese DANĚ.MĚŠEC.CZ

Výdaje můžete odečítat maximálně do hodnoty 10 000 Kč. U poplatníků se zdravotním postižením je maximální hranice posunuta na 13 000 Kč, pro osoby s těžším zdravotním postižením platí maximální limit do 15 000 Kč. Za zkoušky ověřující výsledky dalšího vzdělávání nepatří například jazykové nebo rekvalifikační kurzy. Činnosti v uznatelných oborech lze  naopak vyčíst v Národní soustavě kvalifikací.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).