Hlavní navigace

Zrušení koncesionářských poplatků nejde udělat přes noc, připouštějí odborníci

Sdílet

Redakce 29. 5. 2009

Koncesionářské poplatky jsou vděčným tématem v předvolebním boji, ale i odborníci ze soukromých televizí připouštějí, že zrušení koncesionářských poplatků by bylo vážným zásahem do rozpočtu Českého rozhlasu a České televize. Informuje o tom server Digizone.cz.

Jiří Janeček, generální ředitel České televize v anketě pro server Digizone.cz uvedl, že současná debata není diskusí odbornou, ale pouze populistickou, protože vznikla z popudu kandidáta do Evropského Parlamentu. Na rizika spojená se zrušením koncesionářských poplatků pak upozorňuje Jiří Balvín, generální ředitel televize Óčko, který říká, že takový revoluční a radikální zásah do letitého zvyku financování těchto médií vyžaduje opravdu širokou a odbornou diskuzi, při které se přijde na tolik úskalí, která jsou potřeba řešit, že jednoduchá odpověď opravdu neexistuje. Více: Měly by se zrušit koncesionářské poplatky?

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 31. 5. 2009 15:38

  Obyvatel (neregistrovaný)
  Zato zvysovat tento poplatek, neopravnene vyhrozovat a vymyslet jak jej platit pomalu uz i za kavovar, to jde vzdy rychle ! Zrusit bez nahrady ...
 • 1. 6. 2009 7:27

  anonymní
  Nedávno mi přišla domů výzva z ČT k úhradě poplatků. Dle zákona čerpají z databáze ČEZu. Nevadí jim, že má spotřeba se pohybuje měsíčně mezi 5 - 10 kWh, protože tam nebydlím, a tudíž z této spotřeby nelze anu utáhnout TV přijímač.. A já mám ještě na své náklady uvádět objasnění situace? Kde to jsme?
  Tvrdím, že ani tehdejší StBáci o nás nevěděli tolik, jako současná totalita, která nemá s demokracií nic společného.
  A tak nám nezbývá než opět dlouhá cesta jako v podobě zrušení nevolnictví - zimního úklidu chodníků nemajiteli k dosažení spravedlnosti, a to v tom smyslu, že i když občan vlastní TV přijímač, nemusí hradit poplatky, nesleduje-li ČT. Obdobně je to s Českým rozhlasem - proboha, vždyť to jejich užvaněné vysílání proložené nehezkou hudbou se nedá ani poslouchat. Ani nevím, na jakých frekvencích vysílá. Když mají ČRo někde v obchodě či restauraci puštěný jako jako zvukovou kulisu, neomylně poznám vysílání ČRo, a zvedám se a mizím. Chápu, je to otázka vkusu, ale poslouchat si budu co chci.
  V přechodu na digitální vysílání se nabízí možnost programy zakódovat a kdo zaplatí, ten bude mít přístup. Jinak je to s koncesionářskými poplatky stejně absurdní, jako kdyby každé auto či chodec museli mít dálniční známku, i když dálnici nepoužívá a chodec dokonce na dálnici nemá co dělat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).