Hlavní navigace

Znevýhodnění podnikatelů Česko z krize nedostane

Sdílet

Minulý týden se konalo jednání zástupců státu, odborů a zaměstnavatelů, jehož výstupem je návrh 37 opatření, která by měla usnadnit Česku výstup z krize. Jeden z bodů dokumentu zahrnuje také postupné snižování rozdílu zdanění mezi osobami samostatně výdělečně činnými (OSVČ) a zaměstnanci. Tuto část do dokumentu prosadili zástupci zaměstnanců – odboráři, kterým vadí nižší odvody OSVČ na sociální pojištění.

Právě OSVČ jsou ale ti, kteří v případě onemocnění dostanou nemocenskou až po 14 dnech oproti zaměstnancům, kteří ji pobírají už od čtvrtého dne. Podnikatelé navíc nečerpají zaměstnanecké benefity jako jsou stravenky, služební vůz nebo mobil. Pokud ukončí podnikání, nemají nárok na odstupné ani jakoukoli výpovědní lhůtu nemluvě o nákladech souvisejících s podnikáním, které snižují zisk. V konečném hledisku prý podnikatelé sice zaplatí méně na pojistném, ale zároveň jim také oproti zaměstnancům zbude méně peněz, píše Daniel Morávek v článku na serveru Podnikatel.cz. Čtěte více: Živnostníci hrozí: „Zvýší – li se odvody, raději půjdeme na pracák“

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 2. 2010 10:59

    Petr (neregistrovaný) ---.89.broadband6.iol.cz

    Proč stále remcají zaměstnanci nad tím, že máme menší odvody – vždyť také dostaneme menší důchody a nemocenskou až po 14 dnech. Ale co je hlavní, když je podnikání tak super výnosné, tak proč všechny ty zaměstnanci nepodnikají ???!!! Kdo jim v tom brání – pojďte si užívat ty úžasné výhody podnikání – většina z Vás pak radši zaleze potichu zpět do svého zaměstnání a bude ráda, že nějaké má i s těmi „nevýhodami a utlačováním“.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).