Hlavní navigace

Změnit banku se Češi nebojí. Nejčastěji jdou od těch velkých k těm menším

Sdílet

Češi se přechodu od jedné banky k jiné vůbec nebojí. Během prvního pololetí roku 2018 změnil svou hlavní banku každý desátý Čech. Dalších 9 % dotázaných si plánuje nový účet otevřít do roka. Vyplynulo to z průzkumu agentury STEM/MARK pro Air Bank.

Podle průzkumu více než čtvrtina lidí, kteří v uplynulém půlroce změnili svou hlavní banku, odešla z České spořitelny, 17 % z Komerční banky a po 12 % klientů odešlo z Československé obchodní banky a z Poštovní spořitelny. Za novou hlavní banku si 22 % lidí zvolilo Air Bank, 13 % MONETU Money Bank a 10 % klientů přešlo do Equa bank a také do Fio banky.

Trend změny staré banky za novou stále pokračuje. Poměrně silné konkurenční prostředí, které dnes na českém bankovním trhu existuje, totiž vytváří neustálý tlak na zdokonalování služeb. A nejvíce z toho těží samotní klienti, říká Tomáš Motl, který vede oddělení výzkumu trhu v Air Bank.

Nejčastěji tak Češi přecházejí od velkých tradičních bank a zkoušejí mít svou hlavní banku u některé z těch menších. Případně si lidé nechávají více účtů a testují, kde je to pro ně výhodnější.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).