Hlavní navigace

Zkušenost se zloději má téměř polovina dotazovaných

Sdílet

Lenka Kašparová 13. 8. 2019

Téměř polovinu dotázaných (47 %) někdy okradli. Nejčastěji na ulici (18 %), doma (16 %) nebo v MHD (14 %). Vyplývá to z výzkumu společnosti Rondo Data. Strach z přepadení Češi mají nejčastěji v přeplněné MHD (24 %), více se přitom bojí ženy a to o 5 % častěji než muži. Dále se Češi nejvíce obávají přepadení na společenských událostech s velkou koncentrací lidí (17 %), na ulici (14 %) a v obchodních centrech (13 %).

V rámci průzkumu byli respondenti tázáni, zda se cítí bezpečně v obchodních centrech. Více než polovina (58 %) si zde připadá v bezpečí. Trochu se o svou bezpečnost obává 35 % dotázaných a velmi se obává 7 % dotázaných. Okradeno bylo v obchodním centru 9 % respondentů z celkového počtu dotázaných.

Poslední dobou zaznamenáváme nárůst agresivity určité části návštěvníků, jako jsou sociálně méně přizpůsobiví spoluobčané a také teenageři. Mladiství totiž do obchodních center častěji než na nákupy, vyrážejí za zábavou. Narušují pořádek a baví se na úkor ostatních návštěvníků nebo zaměstnanců centra. Při výtržnostech se pak natáčejí a umísťují videa na sociální sítě, říká Radek Škrabal z bezpečnostní agentury SSI Group.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).