Hlavní navigace

Živnostníkům se zavedou stropy, novela je terčem kritiky

Sdílet

Arsen Lazarevič 24. 9. 2014

Poslanci schválili vládní novelu zákona o dani z příjmu, která bude platit od ledna. V případě, že jako živnostník uplatňujete výdajový paušál, pak bude strop u všech nastaven do výše 2 milionů korun. Znamená to, že stropy budou také zavedeny u 80% a 60% výdajových paušálů (do skupin patří řemeslníci, zemědělci  nebo také ostatní činnosti).

Pravicové strany zavedení stropů kritizovaly: Netrestejte ty, kteří jsou aktivní. Cítím potřebu se těchto aktivních lidí zastat, upozornil ve středu předseda ODS Petr Fiala. Návrh také zavádí vyšší slevy na druhé a další dítě. Podle vládního návrhu by mělo dojít k růstu slevy na druhé dítě v příštím roce o 200 korun měsíčně a o 300 korun měsíčně na třetí dítě. Bude také obnovena sleva na dani pro pracující důchodce ve výši 24 840 korun ročně.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 9. 2014 9:28

    Kozlík z Roháčku (neregistrovaný) 91.199.164.---

    Původní smysl daňových paušálů bylo ulehčit život živnostníkům a zbavit je povinosti vést účetnictví. Při obratu nad 2 miliony stejně musí vést evidenci pro účely DPH, takže stejně to účetnicrtví pro DPH vést musí. Souhlasím se zastropováním.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).