Živnostníkům se zavedou stropy, novela je terčem kritiky

Poslanci schválili vládní novelu zákona o dani z příjmu, která bude platit od ledna. V případě, že jako živnostník uplatňujete výdajový paušál, pak bude strop u všech nastaven do výše 2 milionů korun. Znamená to, že stropy budou také zavedeny u 80% a 60% výdajových paušálů (do skupin patří řemeslníci, zemědělci  nebo také ostatní činnosti).

Pravicové strany zavedení stropů kritizovaly: Netrestejte ty, kteří jsou aktivní. Cítím potřebu se těchto aktivních lidí zastat, upozornil ve středu předseda ODS Petr Fiala. Návrh také zavádí vyšší slevy na druhé a další dítě. Podle vládního návrhu by mělo dojít k růstu slevy na druhé dítě v příštím roce o 200 korun měsíčně a o 300 korun měsíčně na třetí dítě. Bude také obnovena sleva na dani pro pracující důchodce ve výši 24 840 korun ročně.

Přirážky obchodníků přesahují i 100 % Draghi: Ceny zvýšíme za každou cenu        
Kozlík z Roháčku
Kozlík z Roháčku (neregistrovaný) 91.199.164.---
25. 9. 2014 9:28 Nový

Předvolební rétorika ODS

Původní smysl daňových paušálů bylo ulehčit život živnostníkům a zbavit je povinosti vést účetnictví. Při obratu nad 2 miliony stejně musí vést evidenci pro účely DPH, takže stejně to účetnicrtví pro DPH vést musí. Souhlasím se zastropováním.