Hlavní navigace

Živnostenská banka a HVB Bank zmizely z českého trhu

Sdílet

Redakce 5. 11. 2007

Dnešním dnem se sloučily Živnostenská banka a HVB Bank do nové banky s názvem UniCredit Bank. Zásadní změna se odehrála během uplynulého víkendu, kdy došlo ke změně vizuálů poboček obou bank a ke sloučení obou internetových portálů. Internetové bankovnictví nadále funguje odděleně a ke sloučení Netbanky bývalé Živnostenské banky se současnou verzí OnlineBanking od UniCredit Bank dojde až v následujících měsících.

Klientům bývalé HVB Bank během pondělního dopoledne přišly i aktualizační SMS mobilního bankovnictví. Podle prvních reakcí došlo k výraznému ochuzení služeb, které mobilní bankovnictví UniCredit Bank nabízí na bázi služby SIM TOOLKIT, oproti původní nabídce HVB Bank. Chybí například možnost povolení a zrušení inkasního příkazu či SIPO, zmizela i možnost expresních plateb.

V oblasti internetového bankovnictví bývalé HVB Bank jsou k dnešnímu dni vidět stále probíhající aktualizace. Původní historie na účtu je označena jako „Archív HVB“ a historie za UniCredit Bank se tvoří až od dnešního dne. U některých služeb dochází k chybným hlášením, zvláště pokud jde o nastavení parametrů internetového bankovnictví. Integrace IT systémů není jednoduchou záležitostí a je jasné, že v dohledné době bude vše fungovat tak, jak má.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).