Spočítejte si...

Zavřít

Zhoršování platební morálky Čechů se zastavilo. Splácí o trochu lépe

Zdá se, že platební morálka Čechů se po dvou špatných kvartálech začíná zlepšovat. Ke konci roku 2014 evidovalo sdružení SOLUS ve svém Registru fyzických osob dluh po splatnosti u 8,23 % dospělých obyvatel ČR. Ačkoli je to jen nepatrně nižší číslo, než k 30. 9. 2014, není to už další propad. 

Podle Sdružení SOLUS v úrovni platební morálky panují mezi jednotlivými kraji významné rozdíly. Dlouhodobě je nejhorší situace v Ústeckém kraji, kde u členů sdružení SOLUS dlouhodobě neplní své závazky 15,3 % dospělých obyvatel kraje. Desetiprocentní hranici překračuje rovněž Karlovarský, Liberecký a Moravskoslezský kraj. Nejméně potíží se splácením závazků je podle registru naopak na Vysočině a ve Zlínském kraji, kde se pohybuje podíl osob s dluhem po splatnosti kolem 5,5 %.

Graf ukazuje podíl dospělé populace se závazkem po splatnosti evidovaným v negativním registru SOLUS na celkovém počtu obyvatel ve věku 18 let a více. Tabulka pak ukazuje mezikvartální vývoj počtu těchto zadlužených.


Autor: SOLUS

Zdroj: SOLUS

Dnešek je posledním řádným termínem pro podání daňového přiznání k dani z nemovitých věcí Nová firemní karta Komerční banky vrátí na podnikatelský účet 1 % z plateb