Spočítejte si...

Zavřít

Zeman: Druhý pilíř by mohl zničit důchodový systém

Podle prezidenta Miloše Zemana současná důchodová reforma, pokud by se plně realizovala, by odsála prostředky ze státního systému (prvního pilíře) a velmi zhoršila pozici důchodců. Zeman to dnes uvedl v krátkém projevu na zasedání Rady seniorů ČR.

Zeman také navrhuje změnu ve valorizaci důchodu. Podle něj by se neměly valorizovat procentuálně (většinou o inflaci), ale pevnou částkou. K tématu čtěte také: Důchodový účet míří ke krachu. DPH se bude muset zvýšit na 30 %

Druhému pilíři se zatím nedaří, podle údajů z 10. května se ho zúčastnilo zatím jen 32 000 lidí. Původní odhady penzijních společností před spuštěním druhého pilíře však tvrdily, že by se mohlo zúčastnit až půl milionů lidí.

Budeme platit více za odpad? Konec "Šmejdům"? Akce bude nutné hlásit        
Osoba
Osoba (neregistrovaný) ---.i4g.tmcz.cz
18. 5. 2013 10:39 Nový

Plus

celé vlákno

Tohle si myslí většina lidí v národě - asi kromě těch ..., co jim naše ožebračování přináší užitek. Bodejť by se Zeman uměl chovat jak servít, když ví, co se tam nahoře děje, to by chtělo pět žaludků. Držím Vám palce, pane prezidente.

Andy_Kaufman
Andy_Kaufman (neregistrovaný) ---.adsl.tmcz.cz
19. 5. 2013 8:07 Nový

Re: Plus

celé vlákno

vždycky mě pobaví jak se někdo dokáže vyjadřovat za nějakou většinu - nejlépe v národě :-) hlavně jestli u toho pan prezident neměl nějakou virózu když to všechno tak pěkně analyzoval.....