Hlavní navigace

Závody ve snižování úrokových sazeb z vkladů pokračují, tentokrát je na tahu Wüstenrot

Patrik Chrz

Dnešním dnem zavádí banka Wüstenrot další generaci spořicího účtu; typ G s úrokovou sazbou 1,5 % p. a. (bonus 0,1 až 0,4 % za zatermínování na 3 až 12 měsíců zůstal zachován).

Po nedávném sjednocení (na úroveň tarifu s nejnižším úrokem – F) úrokových sazeb na účtech A až F na 1,8 % ročně (bude platit od 1. 7. 2013) jde v krátké době o další snížení (sazba 1,8 % u účtů A až F je zatím zachována).

Jakých úroků lze na spořicích účtech dosáhnout? 

  • Moravský peněžní ústav – 1,9 %,
  • Metropolitní spořitelní družstvo – 2,1 % (záložna však v důsledku aktuálně prováděné kontroly ze strany ČNB nepřijímá další vklady)
  • WPB – 2,2 % (pouze do částky 150 000 Kč, zůstatek nad tuto částku je úročen pouze 0,05 % p.a.).
  • Při splnění podmínek (obrat na platební kartě a „ruční“ aktivace) je možné dosáhnout na úrok 2 % p.a. na spořicím účtu u mBank, ovšem pouze do částky 100 000 Kč. Tato nabídka zatím trvá, přestože banka čerstvě snižovala úrokové sazby, tentokrát ale u termínovaných vkladů – např. u ročního termínovaného vkladu na 1 % p.a.
  • Z bank nyní nabízí nejvyšší úrok u spořicího účtu bez výpovědní lhůty a dalších podmínek Air Bank a Equa, obě shodně 1,8 %.
  • Dvouprocentní úročení vkladu na spořicím účtu je možné dosáhnout ještě u Waldviertler Sparkasse, ovšem opět do částky 100 000 Kč a pouze za podmínky vedení některého z dalších produktů, např. (placeného) běžného účtu.

Alternativou pro drobné střadatele, kterým se zdá úroková sazba kolem 2 % p.a. příliš nízká a kteří nemají dostatek prostředků na zřízení termínovaného vkladu (u řady bank a záložen je minimální částka pro termínovaný vklad 50 nebo 100 tisíc Kč) a chtějí pravidelně přivkládat je tak vklad s výpovědní lhůtou, např. u Evropsko-ruské banky s roční úrokovou sazbou 3,4 % při výpovědní lhůtě 1 rok (poplatek za předčasný výběr při nedodržení výpovědní lhůty je 0,5 % z vybírané částky), minimální vklad je 5 000 Kč.

Tato aktualita byla zaslána čtenářem serveru Měšec.cz pomocí formuláře Přidat aktualitu. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?