Hlavní navigace

Zaměstnavatelé obsazují prázdná místa seniory. Nabízejí jim větší benefity a kratší úvazky

Sdílet

Pracujících seniorů postupem času přibývá. Dle informací Českého statistického úřadu je v České republice zaměstnáno 460 000 osob starších 60 let. To je o 30 000 více než na konci roku 2017. Právě zaměstnávání seniorů je aktuálně jedním z řešení, které volí zaměstnavatelé, aby vykompenzovali nedostatek pracovních sil. Vyplynulo to z šetření personální agentury Adecco Group.

Zaměstnanci vyššího věku navíc mohou být díky svým letitým zkušenostem a znalostem pro firmy velkým přínosem. Vedle dlouholetých zkušeností a znalostí je pro tyto zaměstnance typická vyšší míra loajality, spolehlivosti i zodpovědnosti vůči pracovním povinnostem. Zároveň často poskytují lepší zákaznický servis, více dbají na dobrou pověst firmy a ve výrobních odvětvích vykazují vyšší produktivitu, říká Ondřej Wysoglad, ředitel Adecco pro Českou a Slovenskou republiku.

Starší lidé také více preferují stabilitu a snaží se zlepšovat dovednosti, které předtím roky získávali. Oceňují hlavně zaměstnavatele, kteří jsou ochotní dále investovat do jejich rozvoje a zvyšování kvalifikace i rekvalifikace. Zaměstnavatelé se pak seniory snaží udržet i nalákat poskytováním flexibilních pracovních úvazků. Senioři velmi oceňují pružnou pracovní dobu, možnost práce z domova nebo dny volna navíc, ve kterých mohou docházet za zdravotní péčí. Vhodnou motivací jsou také benefity podporující zdraví jako například bezplatná zdravotní péče či různé wellness programy, doplňuje Ondřej Wysoglad.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).