Spočítejte si...

Zavřít

Zaměstnavatelé chtějí více jazyků

Čeští zaměstnavatelé stále více požadují při hledání zaměstnanců jazykovou vybavenost. Největší poptávka je samozřejmě po angličtině (60 %), ale hned za ní následuje němčina a ruština. Čtvrtým nejžádanějším jazykem je francouzština a za ní polština.

Většina komunikace dnes probíhá v angličtině, ale obrovskou výhodou je umět dva nebo více jazyků. U nás je to nejčastěji němčina, ruština nebo španělština a francouzština. U těch méně frekventovaných to pro vás může znamenat i takový katapult vzhůru postavením ve firmě, vysvětluje Jozef Papp, ředitel české pobočky společnosti Stanton Chase. Ta se věnuje vyhledávání vrcholových manažerů.

Poptávka po polštině ukazuje, že expanze polských firem na český trh stále pokračuje.

Kdo si příští rok připlatí na zdravotním pojištění? ING nabízí až 1200 Kč za nového klienta        
kk
kk (neregistrovaný) ---.stz.rev-fortech.cz
19. 11. 2015 12:41 Nový

jazyky

celé vlákno

Jistě, A,N, F, ruština , pokud možno do 15.000 hrubého. Hlaste se.

Jerry001
Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz
19. 11. 2015 13:17 Nový

Re: jazyky

celé vlákno

presne to sem chtel napsat, zamestnavetel si neustale stezuji ze nemohou sehnat kvalifikovane zamestnance, kdyz pak zjistite kolik nabizeji za to co pozaduji, tak je ihned jasno proc tomu tak je.

P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
19. 11. 2015 17:47 Nový

Re: jazyky

celé vlákno

Proto je treba viza pro IT zamestnance z Ukrajiny :-) Az zjisti, ze z 1/8 "zapadni" mzdy se v CR dlouhodobe zit neda (protoze zamestnavatele nejsou ochotni dat ani 1/4 mistnim - pri stejne kvalite prace jako v zahranici za 1/1), tak zase pujdou dal.