Hlavní navigace

Zaměstnavatelé chtějí více jazyků

Sdílet

Čeští zaměstnavatelé stále více požadují při hledání zaměstnanců jazykovou vybavenost. Největší poptávka je samozřejmě po angličtině (60 %), ale hned za ní následuje němčina a ruština. Čtvrtým nejžádanějším jazykem je francouzština a za ní polština.

Většina komunikace dnes probíhá v angličtině, ale obrovskou výhodou je umět dva nebo více jazyků. U nás je to nejčastěji němčina, ruština nebo španělština a francouzština. U těch méně frekventovaných to pro vás může znamenat i takový katapult vzhůru postavením ve firmě, vysvětluje Jozef Papp, ředitel české pobočky společnosti Stanton Chase. Ta se věnuje vyhledávání vrcholových manažerů.

Poptávka po polštině ukazuje, že expanze polských firem na český trh stále pokračuje.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 11. 2015 13:17

  Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz

  presne to sem chtel napsat, zamestnavetel si neustale stezuji ze nemohou sehnat kvalifikovane zamestnance, kdyz pak zjistite kolik nabizeji za to co pozaduji, tak je ihned jasno proc tomu tak je.

 • 19. 11. 2015 17:47

  P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Proto je treba viza pro IT zamestnance z Ukrajiny :-) Az zjisti, ze z 1/8 "zapadni" mzdy se v CR dlouhodobe zit neda (protoze zamestnavatele nejsou ochotni dat ani 1/4 mistnim - pri stejne kvalite prace jako v zahranici za 1/1), tak zase pujdou dal.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).