Hlavní navigace

Zaměstnanci firmy ETA se rozhodli: stávka příští týden!

Sdílet

Vojtěch Malý 17. 4. 2007

Odbory ve společnosti ETA v Hlinsku na Chrudimsku vyhlásily minulý týden stávkovou pohotovost. Dnes se dohodly se zaměstnanci na konání stávky příští týden. Stalo se tak po rozporu s vedením firmy nad kolektivní smlouvou. Management nabízí 4,3 % mzdový nárůs, odboráři však požadují zvednutí mezd o 8 %.

Délku stávky ještě určíme. Od čtvrtka do pátku shromáždíme podpisy pracovníků, kteří se stávky zúčastní. Pokud vedení změní stanovisko a vyjde nám vstříc, stávka samozřejmě nebude, řekla předsedkyně odborové organizace Alena Šírová.

Ve společnosti pracuje asi 1100 lidí, jejichž mzdy dělnické mzdy jsou hluboko pod republikovým průměrem: Dělnice, které dělají na balírně, nemají ani těch 11.000 korun. Hrubého berou 8000 nebo 9000 korun. Mě loni přidali 240 korun. O to teď zaplatím navíc na metráku uhlí, stěžuje si Dana Pavlíková, která je ve firmě zaměstnaná již 35 let. Vždycky jsem tu byla spokojená, ale teď se k nám chovají hrozně. Místo, aby k nám generální ředitel osobně přišel a promluvil s námi, tak nám k výplatnicím posílá dopisy, dodává Pavlíková

Související aktualita: Zaměstnanci ETA v Hlinsku chystají stávku

Také přinášíme na serveru Měšec.cz informace o vyhlášení stávky v podniku Škoda Auto:

Zdroje: iHNed.cz, ČTK

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).