Hlavní navigace

Zákazníci UPC mohou bezplatně využít sdílenou Wi-Fi síť

Sdílet

Gabriela Hájková 16. 7. 2015

Společnost UPC spustila pro své klienty službu sdílení Wi-Fi sítí Wi-Free. Umožní jim připojit se přes domácí modem jiného uživatele v místě, kde se zrovna nachází. Informace vyplývají ze zprávy společnosti UPC.

Během prázdnin by se měla služba zprovoznit v domácnostech, které mají kompatibilní modem. Na sdílenou síť se může klient UPC z Česka připojit i v zahraničí, konkrétně v Polsku, Švýcarsku, Nizozemsku, Belgii, Irsku, Maďarsku a Rumunsku. Celkem by do sítě mělo být zapojeno 5,5 mil. hotspotů. Seznam zemí by se měl postupně rozšiřovat.

Wi-Free je bezplatná služba, která umožní připojení na Wi-Fi například na návštěvě u vašich kamarádů, známých nebo jinde v dosahu UPC Wi-Free modemů. Vaše mobilní zařízení využije oddělenou, sekundární Wi-Fi síť. Stačí se jednou přihlásit pod unikátním přihlašovacím jménem a heslem a Wi-Free vás automaticky připojí vždy, když bude síť v dosahu, popsal princip sdílené Wi-Fi sítě Jan Kohout z UPC.

Síť Wi-Free je nezávislá a oddělená od domácí Wi-Fi sítě a jejím užíváním se tak nesníží šíře vyhrazeného přenosového pásma. Druhá Wi-Fi síť podle zprávy UPC automaticky umožní přístup k internetu o rychlosti do 10 Mbit/s u downloadu a 2 Mbit/s u uploadu. Na jeden přístupový bod by se mělo dát připojit až pět mobilních zařízení.

Pro přihlášení do UPC Wi-Free se používá heslo vytvoření v aplikace Moje UPC.  Ze seznamu dostupných Wi-Fi sítí na mobilním zařízení si vyberete ”UPC Wi-Free“ a vyplníte přihlašovací údaje. Od této chvíle se k UPC Wi-Free budete připojovat automaticky, když bude v jejím dosahu. Obráceným postupem se z Wi-Free zase odhlásíte.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).