Spočítejte si...

Zavřít

Zájem o II. pilíř je na bodu mrazu

Čechům ve věku nad 35 let zbývají poslední dva měsíce, aby vstoupili do druhého pilíře penzijní reformy. Přesto se do druhého pilíře nehrnou, není jich více než 30 000. Penzijní společnosti však očekávaly, že se druhého pilíře zúčastní stovky tisíc lidí, odhady dokonce hovořily o 500 000 účastnicích. 

Penzijní společnosti jsou z výsledků zklamané: „Očekávali jsme, že k současnému datu tam bude o něco více lidí, než je ve druhém pilíři nyní. Nicméně počítali jsme s tím, a stále počítáme, že hlavní vlna zájmu přijde až ke konci období, které je otevřeno do 30. června,“ říká prezident Asociace penzijních fondů a ředitel penzijního fondu ČSOB Karel Svoboda. Tip: Mám nebo nemám vstoupit do II. pilíře?

V Polsku lze pořídit neomezený mobilní tarif za 356 Kč měsíčně GE Money Bank rozšířila nabídku telefonů pro platby NFC        
alfa
alfa (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
29. 4. 2013 8:51 Nový

Proč by vstupovali?

Lidi nejsou takoví hlupáci, aby do II.pilíře za současných podmínek vstupovali!!! Ty odhady o počtu 500 000 účastníků vycházely z toho,že aby se to penzijním společnostem vyplatilo je potřeba mít něco mezi 80000 až 100000 účastníků (penzijních společností nabízejícíh II.pilíř je 6 a proto to číslo je kolem půl milionu). Ale lidi prostě nejsou takoví blbci jak si myslí tato šmejd vláda a manageři těch penzijních společností co mají II.pilíř!!! Ano měl plnou pravdu pan Rusnok(ING), kteří do toho nešli- naopak se velmi ztrapňuje pan Kohout...

Honzas
Honzas (neregistrovaný) 193.86.144.---
29. 4. 2013 10:31 Nový

Re: Zájem o II. pilíř je na bodu mrazu

Dneska jsem četl, že polský minister financí Rostowski prohlásil, že fondy druhého pilíře v Polsku pravděpodobně nebudou schopny vyplácet doživotní důchod. II pilíř v Polsku funguje 15 let a jak se zdá, není schopen pokrýt náklady na důchody už v současnosti.