Hlavní navigace

Žadatelé o dávky dočasně nebudou muset dokládat příjmy a výdaje

Sdílet

Lidé pobírající přídavek na dítě, příspěvek na bydlení nebo zvýšený příspěvek na péči nebudou muset pro nárok na výplatu ve 2. a ve 3. čtvrtletí dokládat úřadům práce příjmy a náklady na bydlení za první tři měsíce letošního roku. V úterý o tom rozhodla sněmovna.

Tato pravidla budou platit po dobu mimořádných opatření souvisejících s koronavirem. Pokud výše zmíněné dávky pobíráte, bude vám automaticky přiznána stejná výše dávek jako pro první tři měsíce roku 2020. Jde o dočasné změny, úpravy musí schválit ještě senát a podepsat prezident. 

Ministerstvo práce úpravu navrhlo, aby lidé nemuseli kvůli dokládání příjmů a nákladů na úřady práce. Všichni, kteří pobírají uvedené tři dávky, nemusí v případě trvání mimořádných opatření pro 2. a 3. čtvrtletí dokládat příjmy a u příspěvku na bydlení náklady na bydlení.

Pokud se vám během platnosti mimořádných opatření změnily příjmy nebo se zvýšily náklady na bydlení a máte nárok na zvýšení dávky, změny doložíte, jakmile to bude možné. Úřad práce to zohlední od měsíce, ve kterém tuto informaci dostane. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).