Hlavní navigace

Za první tři dny nemoci od září 25 % základu

Sdílet

Redakce 26. 6. 2008

Sněmovna včera rovněž schválila novelu zákona o nemocenském pojištění, podle které by nemocní měli od září do konce roku dostávat v prvních třech dnech nemoci 25 procent ze svého základu. Pro tuto úpravu hlasovalo 94 ze 184 přítomných zákonodárců, přičemž opozice byla proti.

Je to letos již třetí úprava výše nemocenské. Od ledna do konce června nemají lidé nárok na žádnou nemocenskou pro první tři dny. Od července budou dostávat 60 procent základu. Od září by nemocenská mohla klesnout na 25 procent základu. Od ledna 2009 by měl však platit nový zákon, podle něhož by nemocní opět neměli v prvních třech dnech dostávat dávky.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 6. 2008 12:30

    iva (neregistrovaný)
    pani poslanci by se meli zamyslet, jak ma clovek z niceho platit neco. Behem prvnich dvou dnu neschopnosti jsem zaplatila Kc 270 korun jen na poplatcich po Kc 30, pak za leky a to jsem nebyla v nemocnici, kde by byly dalsi poplatky po Kc 60.

    A kdyz uz jsem u poplatku, tak je divne, ze soukromym subjektum = lekarnam, kde se prodavaj sampony, caje, opalovaci doplnky a dalsi veci, ktere s leky nemaj co delat, se plati Kc 30 za polozku na recepisu. Chtela bych videt, kdyby kazdy obchod take zacal uctovat Kc 30 za kazdou polozku...
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).