Hlavní navigace

Za občerstvení z automatů Delikomat lze platit kartou

Sdílet

Konečně funkční řešení dnes představili na tiskové konferenci společnosti ČSOB, Delikomat, Ingenico a MasterCard. Za občerstvení v prodejních vendingových automatech Delicomat je možné platit bezkontaktními kartami ve čtyřech městech. Praha má 90 automatů, Brno 50 a Jihlava a Ostrava po 30 automatech. Automaty akceptující bezkontaktní karty jsou zvláště ve vysokých školách, sportovních areálech a nemocnicích.

Denně uděláme cca 2500 bezkontaktních transakcí, jsou místa, kde je cca 30 % všech plateb na našem automatu bezkontaktních. Sběr mincí, vyrovnání mincí, přepočítávání mincí, distribuce a pojištění nás stojí docela hodně peněz. Běžný uživatel našich automatů má u sebe průběžně 22 kg mincí, proto očekáváme, že zhruba do dvou let našich cca 8000 automatů bude plně bezkontaktních, řekl na konferenci Daniel Novák, projektový ředitel společnosti Delikomat. Samotné zavedení bezkontaktních plateb Delikomat vnímá jako investici do projektu a do budoucnosti, návratnost bude až během několika let. Nechceme ukázat, že na to máme, ale že to umíme. Všimněte si, kolik lidí před automatem stojí a hledá mince, dodává Novák.

Bezkontakní snímače na automaty dodala firma Ingenico, platební řešení (acquairing) je prostřednictvím ČSOB. Samotný platební terminál preferuje offline transakce, záleží však na vydavateli karty, zda offline transakci povolí. V dubnu 2014 byly dvě třetiny transakcí online. Platit lze platebními kartami společností MasterCard a Visa, bezkontaktní karty Discover/Diners Club přibudou později.

Myslím, že jsme našli obchodní model, jakým umožnit akceptaci karet pro tyto typy transakcí, aniž bychom na nich prodělávali, řekl serveru Měšec Roland Kantona z ČSOB v reakci na dotaz, zda jsou nízké transakce pro acquirskou banku vůbec ziskové.

Vendingový automat společnosti Delikomat s akceptací bezkontaktních karet
Autor: Dalibor Z. Chvátal

Vendingový automat společnosti Delikomat s akceptací bezkontaktních karet

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 8. 2014 21:05

    Jirks (neregistrovaný) ---.google.com

    DELIKOMAT se pise s K a cely nazev je velkymi pismeny. Viz OR.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).