Hlavní navigace

Za maso si připlatíte. O kolik?

Arsen Lazarevič

Spotřebitelé si na vepřovém masu znovu připlatí. Až o 5 až 10 korun stoupla cena vepřového masa v jednotlivých řeznictvích, další řeznictví zdraží nejspíše v následujících týdnech. Nejvíc nahoru půjdou ty nejprodávanější druhy, to znamená vepřový bok, krkovice a vepřová plec,  řekl řezník Otakar Moravec.

Důvodem pro rostoucí ceny je klesající výroba u nás a zdražování vepřového v Německu: Pokud ta cena podle předpokladů poroste v Německu dál, tak se dá očekávat i další postupné zdražování, říká Jan Katina z Českého svazu zpracovatelů masa. Dražší krmivo pro prasata na německém trhu podle něj donutilo mnohé farmáře přestat s chovem prasat. 


Zdroj: ČTK

Výroba vepřového masa a cena výrobců

Našli jste v článku chybu?
  • 29. 8. 2012 8:07

    Alena (neregistrovaný) ---.70.144.149.adsl.nextra.cz

    Vše začalo našimi zprasenými přístupovými podmínkami do EU a naši "papeži" byly papečtější než papež-tutíž se mnoho chovatelů na prodělečnou živnost vykašlalo, obilí se pálilo v kotlích a teď čumíme jak husa do báně, že nebude co jíst...Těch nahoře se to netýká, v parlamentních kantýnách si se svým příjmem mohou dovolit i argentýnský bifteček a co zbylých 90% národa, kteří ve většině nedosáhnou ani na průměrný plat, který v naší společnosti zvedají statisícové i milionové odměny některých nadlidí...???