Hlavní navigace

Za jízdenky na MHD bezkontaktně zaplaíte i v Plzni

Sdílet

Gabriela Hájková 25. 5. 2015

Obyvatelé Plzně mohou za jízdenky na MHD platit bezkontaktně. V minulém týdnu se platební terminály instalovaly do všech autobusů, v dalších týdnech budou následovat troleje a tramvaje.

Loni bezkontaktní placení v městské hromadné dopravě zavedlo také město Liberec a Brno.
Plzeň je ale první město, které bude mít tento platební terminál v každém voze MHD.

Bezkontaktně zaplatíte za MHD už i v Plzni
Autor: MasterCard

Bezkontaktně zaplatíte za MHD už i v Plzni

S bezkontaktní platební kartou můžete v MHD koupit neomezený počet jízdenek. Stačí přiložit kartu k terminálu, vybrat druh jízdného a počkat pár vteřin na jízdní doklad. Z karty se nestrhává každá jízdenka zvlášť. Zúčtování plateb za jízdenky probíhá jednou za tři dny. 

Stačí zvolit druh jízdenky
Autor: MasterCard

Stačí zvolit druh jízdenky

Systém nedokáže odhadnout, kolik jízdenek daný uživatel zakoupí. Při prvním nákupu je proto na bankovním účtu předautorizována částka 150 Kč. Po třech dnech proběhne zúčtování dle realizovaných nákupů a zbytek je na účtu opět uvolněn, vysvětlil Martin Chval, ředitel Úseku Plzeňská karta. 

V Liberci zatím můžete za jízdenku zaplatit bezkontaktně jen na vybrané tramvajové lince. V průběhu letoška by ale mělo podle dopravního podniku dojít k rozšíření i na další tramvajová vozidla. Bezkontaktně umožňuje v Liberci platbu za jízdenky i automat. V Brně je najdete také a rovnou tři. První terminály přímo v autobuse najdete na lince 76 na brněnské letiště. Bezkontaktní kartou zaplatíte i v automatu na Letišti Václava Havla, ve stanici metra Národní třída a na Hlavním nádraží.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).