Hlavní navigace

Výkonným ředitelem společnosti Bankovní identita se stal Marek Růžička

31. 8. 2021

Sdílet

Společnost Bankovní identita má nové vedení. Výkonným ředitelem se od 1. září stává Marek Růžička. Předsedou představenstva byl zvolen Jan Blažek, který byl dosud členem představenstva.

Šestačtyřicetiletý Marek Růžička začínal v roce 1998 v poradenské společnosti Accenture jako konzultant pro řízení technologických a organizačních změn a systémovou integraci. Později působil v konzultační divizi Hewlett-Packard a jako ředitel divize HP Software. Od roku 2010 měl na starosti řízení obchodních týmů pro korporátní zákazníky ve společnosti O2 Czech Republic, vedení Business divize O2 a následně vedení divize sítí a IT v roli provozního ředitele společnosti. Poslední tři roky působil jako generální ředitel technologické společnosti Datasys, která poskytuje IT služby pro státní správu a soukromý sektor. 

Nový výkonný ředitel společnosti Bankovní identita Marek Růžička.
Autor: Bankovní identita, a.s.

Nový výkonný ředitel společnosti Bankovní identita Marek Růžička.

Společnost Bankovní identita má od srpna také novou marketingovou a PR manažerku, kterou se stala Leila Goulliová. Ta ve funkci vystřídala Moniku Otradovcovou.

Společnost Bankovní identita prostřednictvím platformy BankID propojuje firmy a instituce s bankami. Akcionáři společnosti Bankovní identita jsou Air Bank, Česká spořitelna, ČSOB, Equa bank, Fio banka, Komerční banka, mBank, Moneta, Raiffeisenbank a UniCredit Bank. 

Pro klienty bank slouží bankovní identita jako elektronická občanka, se kterou se mohou prokázat při používání online služeb státu, třeba na Portálu občana, firem nebo institucí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).