Hlavní navigace

Vybíráte půjčku u banky, kde už máte běžný účet? Možná děláte chybu

Sdílet

Většina Čechů má k půjčování peněz pozitivní a zodpovědný přístup. Vyplynulo to z průzkumu Sberbank. I přes to si ale mnoho Čechů půjčuje ne vždy na výhodných podmínek. Buď z neznalosti nebo z pohodlnosti často kývnou na první nabídku či marketingovou akci a už ji neporovnají s konkurenčními nabídkami.

Při výběru půjčky je ale důležité mít přehled o tom, jak se podobná výše půjčky pohybuje u konkurenčních bank. Není nutné si dělat vlastní průzkum u všech bank na trhu. Postačí zavolat třeba do tří bank a vyptat se na informace o nabídkách úvěrů. Při výběru půjčky se určitě vyplatí srovnat jednotlivé nabídky, a to i v případě, že již půjčku máte. Pak se totiž nabízí výhodnější refinancování, tedy přechod s půjčkou k výhodnější bance nebo konsolidace více půjček do jedné. Rozdíly ve splátkách mohou být i několik tisíc korun ročně,vysvětluje Gabriela Brůhová ze Sberbank.

Lidé často vybírají půjčku primárně u banky, ve které již mají běžný účet, nebo s ní už mají z minulosti nějakou zkušenosti. Ne vždy se ale jedná o výhodnou nabídku. Při výběru také preferujte banky s jednoduchým a pochopitelným způsobem prezentace a bez skrytých poplatků. Pokud budete chtít do výběru zařadit banku a půjčku, která takové poplatky má, dejte si práci a nechte si vyčíslit všechny náklady, které vás během splácení mohou potkat.

Lepších podmínek také můžete dosáhnout, když s bankou vyjednáváte. Čím více věcných informací prokazujících vaši schopnost splácet o vás banka bude mít, tím lepší podmínky vám většinou může nabídnout.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 3. 2018 23:19

  ldx (neregistrovaný) ---.klfree.cz

  Tak určitě průzkumy Sběřbaňk bych bral v potaz. A co tak třeba raketový program báťušky Puťky?

 • 3. 3. 2018 14:10

  PŮJČKOBRANÍ (neregistrovaný) ---.jhcomp.cz

  Fio v internetbankingu žádnou půjčku nenabízí, snad kromě kontokorentu. Equa předschváleno 200 tisíc, Moneta až 400 tisíc bez uvedení úroku nebo RPSN nebo podmínek splátek. Česká spořitelna nabízí hypotéku 830 tisíc - asi na malý byt.

 • 6. 3. 2018 16:21

  Alzbeta H (neregistrovaný) 80.95.106.---

  Za me se osvedcila MP, zadne skryte poplatky, jednoducha komunikace a zdarma pojisteni na schopnost splacet :) https://www.modrapyramida.cz/produkty/pujcky-na-cokoli/bezpecna-pujcka

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).