Hlavní navigace

Vybavení prvnáčka vyjde výrazně dráž než loni

Arsen Lazarevič

Rodiče vynaloží na prvnáčka podstatně více než minulý rok. Zatímco průměrné ceny školních potřeb jsou na stejné úrovni jako v minulém roce, ceny batohů a aktovek ale meziročně vzrostly o 12 procent. Informace přinesla společnost Česká distribuční na základě analýzy letákových slevových akcí obchodních řetězců (Albert, Billa, Globus, Kaufland a Tesco).

Analýza ukázala, že základní výbava pro prvňáka letos podražila proti minulému roku o 760 Kč a stojí více než 4800 korun. Pokud lidé využijí nabízených slev, mohou ji pořídit až o třetinu levněji. Například právě u aktovek slevy přesahují i 600 korun,“ uvedl ředitel České distribuční Petr Sikora. Podle něj některé slevy můžou být obrovské: „Absolutně nejvyšší slevu jsme zaznamenali u tabletu, a to celé dva tisíce korun, následují ergonomické aktovky,“ informoval Sikora. Výrazné slevy jsou však i na základní vybavení, například psací potřeby. Kvalitní pero lze sehnat už od 35 korun.

Celkové náklady za školní potřeby dosáhly odhadem kolem 4 miliardy korun. Rodiny s jedináčkem vynaložily 2034 Kč, v rodinách se dvěma dětmi se jedná v průměru o 3798 Kč.

Našli jste v článku chybu?