Hlavní navigace

Vybavení prvnáčka vyjde výrazně dráž než loni

Sdílet

Arsen Lazarevič 3. 9. 2015

Rodiče vynaloží na prvnáčka podstatně více než minulý rok. Zatímco průměrné ceny školních potřeb jsou na stejné úrovni jako v minulém roce, ceny batohů a aktovek ale meziročně vzrostly o 12 procent. Informace přinesla společnost Česká distribuční na základě analýzy letákových slevových akcí obchodních řetězců (Albert, Billa, Globus, Kaufland a Tesco).

Analýza ukázala, že základní výbava pro prvňáka letos podražila proti minulému roku o 760 Kč a stojí více než 4800 korun. Pokud lidé využijí nabízených slev, mohou ji pořídit až o třetinu levněji. Například právě u aktovek slevy přesahují i 600 korun,“ uvedl ředitel České distribuční Petr Sikora. Podle něj některé slevy můžou být obrovské: „Absolutně nejvyšší slevu jsme zaznamenali u tabletu, a to celé dva tisíce korun, následují ergonomické aktovky,“ informoval Sikora. Výrazné slevy jsou však i na základní vybavení, například psací potřeby. Kvalitní pero lze sehnat už od 35 korun.

Celkové náklady za školní potřeby dosáhly odhadem kolem 4 miliardy korun. Rodiny s jedináčkem vynaložily 2034 Kč, v rodinách se dvěma dětmi se jedná v průměru o 3798 Kč.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).