Hlavní navigace

Vtip jako vstupenka do účtenkové loterie. Nový projekt ho prodává za šest korun

Sdílet

Jiří Hovorka 15. 1. 2018

Kolem účtenkové loterie, ve které se dnes budou potřetí losovat výherci, se dá vystavět originální byznys. Ukazuje to projekt Šťastná Babiška.

Ten prodává vtipy, ke kterým vystaví účtenku, kterou lze registrovat do loterie. Jeden vtip vyjde na šest korun, lze ale pořídit i výhodnější „tarify“. Například předplatné na 30 dnů, během kterých dostanete vždy jeden vtip a jednu účtenku dohromady za 60 korun. Roční předplatné pak vyjde na 600 korun.

Projekt vychází z recesistické facebookové skupiny, která si původně dělala legraci z Andreje Babiše a jeho politických kroků. Za projektem stojí firma SmartThings, společníky v ní jsou Tomáš Volšanský a Jiří Bosák, oba s vkladem do základního kapitálu ve výši 50 korun.

Jedná se o zábavu, žert, který má ale určitý smysl. Pro malou skupinu lidí má například účtenková loterie velký význam. Tito lidé se jí chtějí účastnit a jsou ochotni vybírat účtenky z koše, či si je vyměňovat na internetu. Pro takové lidi je naše služba příjemnější. Mohou pravidelně v pohodlí svého domova s úsměvem na rtech ze zaslaných vtipů registrovat účtenky, které jsou součástí naší zábavy, napsaly ve společném prohlášení oba společníci serveru Měšec.cz.

Jiná skupina lidí pak účtenkovou loterii odmítá a nechce se účastnit kontrol podnikatelů, které má vykonávat ministerstvo financí. Takovýmto lidem nabízíme opět formou zábavnou účast v soutěži, aniž by porušovali své přesvědčení. Rozhodně se však nejedná o boj proti EET nebo účtenkové loterii. Nebojujeme, neboť boj nám zábavu nepřinese, dodávají.

Firma se k EET zaregistrovala dobrovolně. Server Měšec.cz ověřil účtenku ze Šťastné Babišky v systému finanční správy a ten potvrdil, že účtenka je skutečně oficiální a může tedy být zařazena do slosování v loterii.

Projekt byl spuštěn v minulém týdnu a zatím získal několik stovek registrací. Podrobnější číslo Volšanský s Bosákem neprozradili.

A zde je vtip, který jsme za šest korun u nich „zakoupili“: „Paní Babišová posílá ráno pana Babiše do města a říká: „A prosím tě, kup Mladou frontu!“ Když se Babiš vrátí domů, radostně hlásí: „Tak jsem vzal i Lidovky.“

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).