Hlavní navigace

Vláda se s odbory asi nestihne dohodnout. Stávka zřejmě bude

Sdílet

Gabriela Hájková 25. 2. 2010

Novela zákona o dani z přidané hodnoty zavedla vyšší zdanění zaměstnaneckých výhod, například režijních jízdenek železničářům. Odbory nesouhlasí s tím, aby se daň odvíjela od tržního ocenění a ne z ceny zaměstnanecké. Navrhují, aby nižší zdanění zaměstnaneckých výhod řešila vláda a svým hlasováním ve zrychleném řízení také sněmovna. Návrh předlohy sociální demokracie, o kterém by dnes měla dnes jednat sněmovna, ale pravděpodobně stejně situaci nevyřeší a stávka se tak s největší pravděpodobností v pondělí opravdu konat bude.

Důvodem k vyhlášení stávky je skutečnost, že k dnešnímu dni zůstalo bez pozitivní odezvy prohlášení odborových svazů ze dne 5. února 2010, kterým byli všichni členové Poslanecké sněmovny a Senátu Parlamentu ČR vyzváni, aby bezodkladně realizovali dohodu sociálních partnerů, uzavřenou na Plenárním jednání RHSD ČR dne 2. února 2010, spočívající v okamžitém zrušení ustanovení § 36a odstavce 3 písmeno d) zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, uvádí Jaroslav Pejša na webu Odborového sdružení železničářů.

Stávka by v pondělí měla proběhnout od čtyř do devíti hodin ráno a měla by zastavit vlaky a hromadnou dopravu ve velkých městech.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).