Vláda plánuje vydat státní dluhopisy, budou určeny i domácnostem

Podle ministra financí Miroslava Kalouska chystá vláda vydat státní dluhopisy, které si budou moct koupit i domácnosti. Vláda by chtěla domácnosti nalákat na výhodný úrok, asi tři až čtyři procenta, přičemž doba splatnosti by měla být pět a deset let. Ministr financí to řekl ve včerejších Otázkách Václava Moravce na České televizi.

Podle Kalouska je cílem, aby podobně jako v jiných zemích i v České republice deset až patnáct procent státního dluhu nesly domácnosti. První emise by měla být vydaná už letos.

V pořadu se rovněž mluvilo o možném navýšení deficitu státního rozpočtu v důsledku krize. Ministerstvo financí prý počítá nejen s nulovým růstem ekonomiky, ale i s dvouprocentním propadem, při němž by se deficit mohl zvýšit ze schválených 38,1 miliard až na 120 miliard. Schválený deficit přitom počítal s růstem ekonomiky 4,8 procenta.

Jablonex omezuje výrobu na čtyři dny týdně Konta ve Švýcarsku už nebudou tak neprůstřelná        
MoB
MoB (neregistrovaný)
16. 3. 2009 8:19 Nový

Drzost

Není to drzost, chtít "... aby podobně jako v jiných zemích i v České republice deset až patnáct procent státního dluhu nesly domácnosti..." - vždyť CELOU výši státního dluhu nesou mj. domácnosti. Kdo jiný to bude splácet, než my všichni ze svých daní? Neuvěřitelné, jaké obraty, mlžení a nesmysly si dneska politici dovolí pronést před kamerami (jestli to tedy opravdu řekl).
slimik
slimik (neregistrovaný) ---.klient.poruba.net
13. 12. 2009 21:29 Nový

Re: Vláda plánuje vydat státní dluhopisy, budou určeny i domácnostem

ja nevim ale vyznělo mi to od kalouska jako domacnosti jo ale my politice ne…