Vláda dnes rozhoduje o změnách DPH

Ministerstvo financí dnes předkládá vládě návrh zákona, kterým se má změnit výše daňové sazby DPH – v příštím roce má snížená sazba vzrůst na 14 procent ze současných 10 a v roce 2013 na 17,5 %, na tuto úroveň má v roce 2013 spadnout také základní, nyní 20% sazba. Tento návrh je součástí prvního kroku reformy penzijního systému. Nejedná se pouze o sjednocení sazby daně z přidané hodnoty, ale také o rozpočtové určení takto vybraných peněžních prostředků a jejich poukázání na účet důchodového pojištění, píše na svém webu ministerstvo.

Spolu s návrhem změny u DPH ministerstvo navrhuje také zvýšení daňové slevy na vyživované dítě u daně z příjmů fyzických osob, které se má zvednout o 150 korun měsíčně.

Vláda odhaduje přímý dopad zvýšení DPH na míru inflace ve výši 1,2 procenta v roce 2012 a z důvodu snížení základní sazby daně pak i snížení inflace v roce 2013 o 0,2 pr­ocenta. Lze však očekávat, že zejména odhad pro rok 2013 je spíše optimistický, neboť dle dosavadních zkušeností jsou ceny snížením sazby DPH ovlivněny pouze minimálně, komentuje Petr Toman, Senior Manager z KPMG ČR.

Buďte finančně gramotní. Dnes máte poslední možnost registrovat se na konferenci Napište vládě své připomínky k důchodové reformě        
Kuřátko s krví podlitýma očima
Kuřátko s krví podlitýma očima (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
25. 5. 2011 11:50 Nový

Češi, není to už zabij nebo budeš sám zabit?

celé vlákno

--píp-- --píp-- --píp-- zabít

--píp--