Hlavní navigace

Visa Europe rozšiřuje podporu tokenizace

Sdílet

Společnost Visa Europe oznámila rozšíření Visa platební tokenizační služby (Visa Europe Payment Tokenisation Service, VEPTS), která umožní finančním a dalším institucím integrovat tokenizaci do:

  • Služeb, kde jsou údaje o platbě ukládány v cloudu, jako jsou bankovní mobilní aplikace a také řada nositelné elektroniky a elektronických zařízení připojených na internet,
  • internetové peněženky pro webové prohlížeče a specifické aplikace prodejců na pohodlné dokončení nákupu jako například Visa Checkout,
  • plateb typu „Card on file“, které už dnes používají přední internetoví prodejci.

Tato novinka rozšiřuje stávající podporu mobilních bezkontaktních plateb ze strany společnosti Visa Europe, které závisí na ukládání dat potřebných k platbě na mobilním zařízení.

Tokenizace umožňuje umístit citlivá data na konkrétní zařízení a zároveň je „znehodnotit“, takže jsou bezcenná, pokud se dostanou do nesprávných rukou. Tokenizace pomáhá zabezpečit platební karty zákazníků nezávisle na tom, jaký typ platby provedli, a to tak, že informace z plastové karty jsou nahrazeny takzvaným tokenem, takže detaily z plastové karty nebudou zveřejněny. Při platbě přes tokenizační službu se použije pouze token, místo reálných dat z platební karty.

Pro jednu kartu lze vytvořit libovolný počet tokenů, což zároveň dává finančním institucím možnost flexibilně kontrolovat a spravovat prostředí, v nichž lze konkrétní token použít. Lze ho například nastavit pouze pro určitou mobilní/aplikační službu, nelze ho proto zachytit a použít k nákupu po internetu někde jinde.

Pokud dojde ke ztrátě nebo krádeži zařízení, může uživatel nebo jeho banka token velmi rychle deaktivovat, aniž by bylo nutné kartu Visa spojenou s tokenem blokovat. Podobně pokud dojde ke ztrátě nebo krádeži karty, může zákazník nadále používat tokenizaci na svém telefonu, než mu bude vydána karta náhradní.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).