Většina Čechů se děsí investování

Podle průzkumu společnosti Partners se většina lidí staví k investování negativně, jedná se celkem o 48 % lidí. Zatímco mužů je 41 %, žen je dokonce 55 %. Je zajímavé, že 60 % mužů v investování nejen vidí příležitost, ale pokládají ho za nutnost. Důvodem může také být vývoj na světových akciových trzích:

Současné výkyvy na světových burzách důvěru zrovna neposilují, ale výkyvy zkrátka k investování patří. Kdosi s nadsázkou prohlásil, že akciový trh je jediné místo, kde všichni utíkají k východu, když začnou slevy. Při spoření na penzi za 20 či 30 let by klienta krátkodobé kolísání nemělo pálit, uzavřel investiční analytik Partners Aleš Tůma.

Expobank nabízí nové běžné účty. První dva měsíce jsou zdarma pro všechny Nové mobilní platby: Visa a Komerční banka obešly operátory        
Honza malem kralem
Honza malem kralem (neregistrovaný) 62.77.195.---
3. 9. 2015 15:25 Nový

Partners...

Tak kdyby se me ptali Partners, tak bych se k tomu taky stavel negativne. Od takovejch dal!

Jerry001
Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz
3. 9. 2015 16:24 Nový

se neni cemu divit

vzhledem k tomu, ze spousty a spousty lidi uz se nechalo doslova napalit ruznymi financnimi produkty zalozenymi ciste na poplatcich, tak se neni cemu divit, ze se nyni nepohrnou ani do investovani. Typickym prikladem za vsechny bylo nesmyslne kapitalove zivotni pojisteni s jednorazovym velkym pocatecnim vkladem kryjicim akorat poplatky. To byl doslova masovy jev a hon komukoli nacpat KZP s obrovskymi provizemi. Takze lidi uz si na vlastni kuzi vyzkousely, ze v prve rade jde o poplatky a teprve potom o klienta. Ted holt nez doroste dalsi generace neni kde brat nove ovecky. A uprimne u podilovych fondu, kde clovek nemusi byt zadny investicni maaag jde predevsim take o poplatky, smysl tedy alespon trochu davaji akcie, ale zase ne kazdy ma cas a chut sledovat vyvoj firem na trhu a sachovat co kam zrovna dat. Je to stejny jako kdyby reznik prodaval lidem zkazene hovezi, a az by k nemu nikdo nechodil zacal by vyvolavat, ze ale ted uz ma skvele veprove! :-)