Větrné elektrárny ČEZ narazily na odpor. Lidí a armády

Plány společnosti ČEZ na vybudování dvou největších větrných parků narazily na nečekané překážky. Proti záměru postavit v okolí jaderné elektrárny Dukovany až 39 větrných elektráren se postavili mnozí tamní obyvatelé.

Se stavbou až 33 strojů v Dlouhém Poli u Kadaně zase nesouhlasí armáda. Obává se, že by stožáry s vrtulemi mohly rušit tamní vojenský radar.

Vedení společnosti ČEZ odmítá, že by tyto problémy znamenaly krach plánu postavit v zemi do roku 2012 třicet až padesát větrných elektráren, které by mohly vyrobit proud pro desítky tisíc bytů. To v žádném případě, jdeme dál, řekl Aktuálně.cz generální ředitel společnosti ČEZ Obnovitelné zdroje Josef Sedlák.

ČEZ přitom nedávno oznámil ambiciozní plán ztrojnásobit do roku 2020 výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů. Spolu se spalováním biomasy má klíčovou roli hrát právě energie větru.

Zdroj: aktualne.cz

Daňový kalendář: Daň z příjmů - odvod záloh za duben 2007 Zájemci o hypotéku by měli být opatrní, úroky porostou        
Yenik
Yenik (neregistrovaný)
21. 5. 2007 10:46 Nový

Co chceme?

celé vlákno
Takže necheme uhelné elektrárny - znečišťují ovzduší. Nechceme jaderné elektrárny - jsou nebepečné. Nechceme velká vodní díla - radikálně přetváří krajinu. Nechceme větrné elektrárny - ruší pohled do krajiny a jsou hlučné (prý). Ale všichni chtějí mít doma elektřinu. Tak sakra, lidi, CO CHCETE!!!???
uživatel si přál zůstat v anonymitě
21. 5. 2007 14:43 Nový

Re: Co chceme?

celé vlákno
Udělat to jak to dělá vyspělá cizina, která si nechce ničit životní prostředí nebo vykořisťovat svoje lidi, tak přenese pro ně nepřijatelnou výrobu někam do rozvojové ciziny, třeba k nám. Takže musíme přenést výrobu elektřiny někam do ještě více zaostalé ciziny a za levný peníz ji kupovat (to byl ostatně popřevratový plán osob typu s. Dlouhého či Klause - vše nerentabilní budeme dovážet, svět nám přece leží u nohou. Když se však podívám kolem sebe, tak u nás (pokud by měly stoupnout platy na slušnou úroveň) bude nerentabilní vše. A každý stát na světě něco dotuje, takže do konkurenceschopných, dumpingových cen se tím pádem nevejdeme, pokud taky něco nebudeme smysluplně dotovat.