Hlavní navigace

Větrné elektrárny ČEZ narazily na odpor. Lidí a armády

Sdílet

Radek Luzar 21. 5. 2007

Plány společnosti ČEZ na vybudování dvou největších větrných parků narazily na nečekané překážky. Proti záměru postavit v okolí jaderné elektrárny Dukovany až 39 větrných elektráren se postavili mnozí tamní obyvatelé.

Se stavbou až 33 strojů v Dlouhém Poli u Kadaně zase nesouhlasí armáda. Obává se, že by stožáry s vrtulemi mohly rušit tamní vojenský radar.

Vedení společnosti ČEZ odmítá, že by tyto problémy znamenaly krach plánu postavit v zemi do roku 2012 třicet až padesát větrných elektráren, které by mohly vyrobit proud pro desítky tisíc bytů. To v žádném případě, jdeme dál, řekl Aktuálně.cz generální ředitel společnosti ČEZ Obnovitelné zdroje Josef Sedlák.

ČEZ přitom nedávno oznámil ambiciozní plán ztrojnásobit do roku 2020 výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů. Spolu se spalováním biomasy má klíčovou roli hrát právě energie větru.

Zdroj: aktualne.cz

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 5. 2007 10:46

  Yenik (neregistrovaný)
  Takže necheme uhelné elektrárny - znečišťují ovzduší. Nechceme jaderné elektrárny - jsou nebepečné. Nechceme velká vodní díla - radikálně přetváří krajinu. Nechceme větrné elektrárny - ruší pohled do krajiny a jsou hlučné (prý). Ale všichni chtějí mít doma elektřinu. Tak sakra, lidi, CO CHCETE!!!???
 • 21. 5. 2007 14:43

  anonymní
  Udělat to jak to dělá vyspělá cizina, která si nechce ničit životní prostředí nebo vykořisťovat svoje lidi, tak přenese pro ně nepřijatelnou výrobu někam do rozvojové ciziny, třeba k nám. Takže musíme přenést výrobu elektřiny někam do ještě více zaostalé ciziny a za levný peníz ji kupovat (to byl ostatně popřevratový plán osob typu s. Dlouhého či Klause - vše nerentabilní budeme dovážet, svět nám přece leží u nohou. Když se však podívám kolem sebe, tak u nás (pokud by měly stoupnout platy na slušnou úroveň) bude nerentabilní vše. A každý stát na světě něco dotuje, takže do konkurenceschopných, dumpingových cen se tím pádem nevejdeme, pokud taky něco nebudeme smysluplně dotovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).