Hlavní navigace

Ve kterých krajích se vykrádá nejvíce chat?

Sdílet

Gabriela Hájková 14. 8. 2014

Ve Středočeském kraji je nejvyšší aktivita zlodějů vykrádajících chat. Důvodem je největší počet rekreačních objektů  z celé ČR i nejhodnotnější vybavení chat. 

Podle statistik mají překvapivě „letní zloději“ jinou techniku vykrádání než ti, co loupí v zimě. Obecně platí, že ‚letní zloději‘ kradou jiným způsobem, než ti zimní, uvedl Jan Krupíř, autor webu Zamcenydum.cz s tím, že v létě bývají krádeže rychlejší – zloděj se totiž nepotřebuje k majetku tolik dobývat. Často si zloděj například vytipuje, kdy odejdou rekreanti na procházku a během dvou minut prošmejdí nezabezpečený objekt, dodal Krupíř.

Aktivita zlodějů v jednotlivých krajích
Autor: Policie ČR, TOKOZ

Aktivita zlodějů v jednotlivých krajích

Uvedl také, že v létě je kolem nemovitost živěji než v zimě, což pro zloděje představuje potenciální riziko, které nebude chtít příliš dlouho pokoušet. V létě tedy platí pravidlo pěti minut více než kdy jindy, řekl Krupíř. Vysvětlil také, že majetek, který zloděj neobjeví (nebo ke kterému se nedostane) do pěti minut od svého vloupání, bývá zpravidla v bezpečí. Proto se podle něj vyplatí zabezpečovat majetek i uvnitř objektu a opatřit například skříň petličkou s visacím zámkem a zabezpečit i sklípek či spíž nebo uložené nářadí, které by mohlo pomoci k dalšímu pronikání do objektu nebo jeho ničení.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).