Hlavní navigace

Valentýn zatemňuje mozek aneb Na co se vymlouváme při valentýnských pojistných událostech?

Sdílet

Gabriela Hájková 11. 2. 2011

Po vánočním šílenství se snaží obchodníci rozdmýchat nákupní vášně před svátkem sv. Valentýna. Jak vyplývá z tiskových zpráv, i v den zamilovaných chodí občas štěstí jen po horách. Jaká vysvětlení občas podáváme u pojistných událostí v boji za plněním?

  • Netradiční Valentýnskou pojistnou událost vyřizovala Allianz pojišťovna vloni, kdy se majitel nového auta rozhodl 14. února v garáži políbit dívku, opřenou o kapotu vozu. Nakonec však nezůstalo pouze u polibku, a protože slečna měla boty na vyšším podpatku, kapota za chvíli doznala značných šrámů a prohlubní. Šofér a milovník v jedné osobě však měl štěstí, protože zatímco auto bylo jeho a měl jej havarijně pojištěné, dívka jeho nebyla – a mohl tedy uplatnit náhradu škody z vandalismu.
  • „Chtěl jsem své manželce dát podle Valentýnského zvyku dárek, který ji překvapí a rozesměje. Překvapení to bylo, ale vůbec jsme se nesmáli. Naplánoval jsem večeři, zamluvil stůl v naší oblíbené restauraci a do přihrádky palubní desky naší Fabie jsem uložil pečlivě zabalené náušnice,“ telefonoval loni hned 15. února 31letý klient z Prahy 9. „Měl jsem v plánu, že až nasedneme do auta, nenápadně o ni zavadím tak, aby se náhodou otevřela. Doma jsem se zdržel pět minut, než se manželka vypraví. V dobré náladě jsme vyšli před náš dům, ale auto bylo pryč. A s ním i dárek i pohodová nálada svátečního dne,“ pokračoval pražský klient. Naštěstí měl základní variantu havarijního pojištění, z kterého mu za téměř novou Fabii Allianz pojišťovna vyplatila 243 tisíc korun. Na tohoto Valentýna však nikdy nezapomene.
  • Stejně jako rodiče mladíka u Opavy, který si na Valentýna přivedl přítelkyni a k romantické atmosféře zapálil svíčku. Při milostných hrátkách však svícen převrhli z nočního stolku do peřin a během několika minut byl pokoj v plamenech. Byli rádi, že si zachránili holé životy, celková škoda na nemovitosti i zařízení rodinného domu překročila půl milionu a Allianz ji zaplatila z pojištění budovy a domácnosti.
  • O svůj dárek bez náhrady však na Valentýna přišla 27letá slečna z Ústí nad Labem, jejíž přítel uvázal překvapení – malý balíček se sporým spodním prádlem červenou stuhou k obojku svého pejska. Ten měl paní domu přivítat z práce, zatímco přítel chystal v kuchyni pohoštění. Jenže knírač neměl pro sexy prádélko pochopení a tak dlouho se snažil za použití drápků a zoubků zbavit nepohodlného dárku, až se mu to povedlo. Tentokrát však účtenka zůstala neproplacená – z odpovědnosti majitele psa by totiž úhrada byla možná pouze v případě, že by slečna byla cizí, nikoliv domácí.

Svou valentýnskou pojistnou událost zaslala také Generali Pojišťovna:

  • Třicetiletá Pražanka se vracela svým vozem z práce. V pohodě a bez újmy dojela až před dům, kde se jí podařilo bezchybně zaparkovat na začátku podélné řady aut. To co následovalo, popsala do hlášení pojistné události. „Ještě mi běžel motor a jak jsem byla před domem, tak jsem se zamyslela, jestli ten můj nezapomněl. Sama sebe jsem přesvědčovala, že ne, a že má pro mě určitě nějaké překvapení. To mě uvolnilo a jak jsem byla v tom rozpoložení, pustila jsem spojku a sešlápla plyn. Přede mnou bylo volno, jenže já tam měla zpátečku.“ Škoda byla likvidátory Generali vyčíslena na 40 tisíc korun.
Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).