Hlavní navigace

V daňovém přiznání můžete kombinovat způsob uplatnění výdajů

Sdílet

Gabriela Hájková 10. 2. 2011

Je možné aby fyzická osoba, která má více druhů příjmů uplatňovala v daňovém přiznání také více způsobů uplatnění výdajů? Pokud máte například příjmy z podnikání (§ 7 zákona o daních z příjmu), proti kterým chcete uplatnit skutečné výdaje a příjmy z pronájmu soukromého majetku (§ 9 zákona o daních z příjmu), proti kterým chcete uplatnit paušální výdaje, je to možné.

Příjmy ze samostatné výdělečné činnosti (podnikání) a příjmy z pronájmu jsou dvě na sobě zcela nezávislé kategorie příjmů a je tedy možné u každého z těchto příjmů uplatnit výdaje jiným způsobem. Paušální výdaje u příjmů z pronájmu je možné uplatňovat ve výši 30 % z dosažených příjmů, potvrdila pro server daňová specialistka Romana Juříčková.

Daňové formuláře, daňovou kalkulačku, bezplatnou daňovou poradnu a mnoho dalších užitečných informací najdete v naší DAŇOVÉ SEKCI.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 3. 2011 21:01

    LukasD (neregistrovaný) ---.146.freebone.cz

    Proč nemůže jedna OSVČ, která má dva obory činnosti uplatňovat na jeden obor výdajový paušál a na druhý obor skutečný rozdíl PaV? Všude jsem se dočetl, že to takhle nelze, ale nikde žádné zdůvodnění či odkaz na danou klauzuli v zákoně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).