Hlavní navigace

V Praze jezdí nová carsharingová společnost GreenGo, začíná s elektromobily

Sdílet

Lenka Kašparová 21. 2. 2020

V Praze od 20. února začala působit nová carsharingová společnost GreenGo. Její vozový park zatím tvoří sto elektroaut značky Volkswagen e-up!, s nimiž v současnosti působí v oblasti Prahy 1 a 2 a vnitřní části obvodů Prahy 3 až 10. Celkově jde o území zhruba o rozloze 35 km2. Jezdit s vypůjčenými auty samozřejmě můžete po celé Praze, vůz ale musíte vrátit zpět do vymezené zóny, která je vyznačená v aplikaci. Pronájem probíhá přes aplikaci, kterou si stáhnete do mobilního telefonu. Měsíční předplatné stojí 99 korun.

Prvním klientům GreenGo nabízíme registraci a 30 minut jízdy na zkoušku zdarma. O servis vozů se non-stop stará GreenGo servisní team, který auta spravuje a dobíjí na svých i veřejných dobíjecích stanicích. Zákazník se tedy nestará téměř o nic, říká Šimon Čapek, výkonný ředitel pražské pobočky GreenGo.

Společnost GreenGo přichází na český trh z Maďarska, kde působí od roku 2016 v Budapešti. Počítá s tím, že do tří měsíců zprovozní v Praze 200 elektroaut a bude zaměstnávat 20 lidí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).