Hlavní navigace

V Paříži dnes začalo fórum OECD

Sdílet

Vojtěch Malý 14. 5. 2007

Dnes začalo v Paříži fórum Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj. Účastníci fóra se budou zabývat kromě hlavního tématu inovací a udržitelného růstu také energetickou bezpečností, dopady globalizace, inovacemi na finančních trzích, ale i vlivem klimatických změn nebo nedostatkem vody na Zemi.

Světová ekonomika nyní prožívá pátý rok růstu za sebou. To je nejsilnější hospodářská expanze od počátku 70. let. Patří za to díky především rozvoji inovací a globalizaci. Podle generálního tajemníka OECD Ángela Gurría není možné s jistotou říci, jak dlouho tento „zlatý věk“ potrvá, ale je jisté, že živnou půdou prosperity národů bude inovace.

Ángela Gurría také uvedl, že během 30 let lze čekat zvýšení spotřeby vody o 50 % a že už v roce 2025 může trpět nedostatkem vody 3,5 miliardy lidí ve srovnání s nynější miliardou. Zdůraznil rovněž, že je nutné přijmout politická opatření proti plýtvání s vodou. Jako vzor uvedl Dánsko, které během deseti let snížilo spotřebu vody na obyvatele o 20 % díky politice reálných cen.

Zdroj: iHNed.cz

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).