Hlavní navigace

V létě můžete využít nabídky cyklovlaků

Sdílet

Redakce 14. 7. 2009

V letních měsících můžete opět cestovat ve vlacích Českých drah společně s vašimi jízdními koly. Největší tuzemský železniční přepravce začal poskytovat službu „cyklovlak“, která získala jméno podle rozšířeného úložného prostoru pro uložení jízdních kol ve vlacích. Nabídka platí ve 3,5 tisících vlakových spojů jezdících po Česku a do zahraničí.

Možnost převážet jízdní kola ve vlacích nabízejí České dráhy celoročně. Jen v loňském roce přepravily přes 350 000 bicyklů. Letos v dubnu se díky hezkému počasí vyšplhal počet přepravených kol na 113 tisíc.

Jízdní kola můžete přepravovat jako spoluzavazadlo nebo využít službu úschova během přepravy. Cena za přepravu kola jako spoluzavazadla je 25 Kč za jeden vlak nebo 50 Kč na celý den. Úschova během přepravy je zpoplatněna 30 korunami.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 7. 2009 7:00

    anonymní
    Ačkoliv na naši trati se cyklisté až na malé výjimky nikdy nevyskytovali, ČD aktivně místo vagonu pro "normální" cestující zařadila na prázdniny do "šichťáckého" spoje cyklovagon. Ten spočívá v tom, že byla vytrhána značná část sedadel a místo nich jsou rámy s upevňovacími pásy pro kola. Kdyby vlak doplnili o cyklovagon navíc, nic bych nenamítal, ale ten cyklovagon je místo běžného vagonu, na úkor "normálních" cestujících. Samozřejmě, že vytrhaná sedadla zmenšila komfort cestování ostatních pasažérů - vlak je přeplněný, část lidí, co by jinak seděla, musí stát. Jelikož vlak staví na každé stanici jen chvilečku, lidi, co nastoupí do cyklovagonu, nemají již šanci přestoupit do jiného, běžného vagonu, takže celou cestu stojí, a v těch 30 let starých rozkodrcaných špinavých vagonech to není nic příjemného. Takže místo přepravy kol přeprava stojících cestujících, a to za stejnou cenu jízdného, jako na jiné trati sedící cestující v čistém, pohodlném, klimatizovaném vagonu.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).