V ČEZu přijde o práci až 2000 lidí

Společnost ČEZ musí kvůli klesajícím cenám elektřiny a tedy klesajícím ziskům hledat další úspory. O práci by mohlo přijít až 2000 lidí s tím, že největší propouštění bude na centrále, kde o práci může přijít třetina lidí: Na centrále již propouštění započalo, první větší vlna pracovníků odejde k 1. září. Ale přesná čísla budou jasná až během podzimu, řekl Novinkám mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Pracujeme na komplexním snížení nákladů. V letech 2015 a 2016 hodláme uspořit 16 % provozních nákladů. Cílové hodnoty úspor se pohybují v rozmezí 14 %  až 27 %  – více se uspoří na centrále, méně ve výrobě zvláště na jaderných elektrárnách, protože bezpečnostní požadavky jsou prioritní, dodal.

Úspory se údajně hledají všude, kromě snižování počtu zaměstnanců se také přistupuje k redukci služebních vozidel, telefonů a dalšího. Půjdeme až na dřeň, řekl v rozhovoru pro HN člen představenstva firmy a šéf obchodu a strategie ČEZ Pavel Cyrani

Dostanou české firmy kompenzaci za dopady sankcí? Květináři: Vládo, dej nám dotace        
Intri
Intri (neregistrovaný) 62.129.51.---
13. 8. 2014 16:06 Nový

Božátka....

Mají jenom 17 miliard čistého zisku, je potřeba značně zkomplikovat život tisícům lidí a šetřit na telefonech (stovkové položky)... Mě je jich tak líto, tak strašně moc líto...

Demence manažerů nezná meze. Jak tu práci někdo může dělat a podívat se sobě do očí... Lidi totálně bez důstojnosti. Sotva je nazvat lidmi, ale zvířata by člověk srovnáním s nimi urazil.

Exenergetik
Exenergetik (neregistrovaný) 91.103.166.---
13. 8. 2014 22:01 Nový

Jsem zvědav co ti lidé s tak úzkou specializací budou dělat.

2000 energetických specialistů se na pracácích setká s dalšími desítkami tisíc propuštěných z titulů sankcí proti Rusku.
Vůbec těm babám na pracácích nezávidím. A co Babiš, bude snižovat důchody a nebo zvyšovat deficit ?

Karminka
Karminka (neregistrovaný) 88.146.225.---
13. 8. 2014 23:42 Nový

Arsene Lazareviči,

když si tady hrajete na novináře, mohl byste v aktualizaci článku vysvětlit a obhájit VAŠE použití výrazu "musí" hned v první větě?
Nebo jste jen kašpar, který bez skrupulí papouškuje tiskové zprávy, aniž by se jakkoli zabýval tím, co v nich je a co by stálo za ověření nebo rozpracování?
Měl byste se nechat přejmenovat na Lazyrevič (z anglického lazy).