Hlavní navigace

V ČEZu přijde o práci až 2000 lidí

Sdílet

Arsen Lazarevič 13. 8. 2014

Společnost ČEZ musí kvůli klesajícím cenám elektřiny a tedy klesajícím ziskům hledat další úspory. O práci by mohlo přijít až 2000 lidí s tím, že největší propouštění bude na centrále, kde o práci může přijít třetina lidí: Na centrále již propouštění započalo, první větší vlna pracovníků odejde k 1. září. Ale přesná čísla budou jasná až během podzimu, řekl Novinkám mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Pracujeme na komplexním snížení nákladů. V letech 2015 a 2016 hodláme uspořit 16 % provozních nákladů. Cílové hodnoty úspor se pohybují v rozmezí 14 %  až 27 %  – více se uspoří na centrále, méně ve výrobě zvláště na jaderných elektrárnách, protože bezpečnostní požadavky jsou prioritní, dodal.

Úspory se údajně hledají všude, kromě snižování počtu zaměstnanců se také přistupuje k redukci služebních vozidel, telefonů a dalšího. Půjdeme až na dřeň, řekl v rozhovoru pro HN člen představenstva firmy a šéf obchodu a strategie ČEZ Pavel Cyrani

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 8. 2014 16:06

  Intri (neregistrovaný) 62.129.51.---

  Mají jenom 17 miliard čistého zisku, je potřeba značně zkomplikovat život tisícům lidí a šetřit na telefonech (stovkové položky)... Mě je jich tak líto, tak strašně moc líto...

  Demence manažerů nezná meze. Jak tu práci někdo může dělat a podívat se sobě do očí... Lidi totálně bez důstojnosti. Sotva je nazvat lidmi, ale zvířata by člověk srovnáním s nimi urazil.

 • 13. 8. 2014 22:01

  Exenergetik (neregistrovaný) 91.103.166.---

  2000 energetických specialistů se na pracácích setká s dalšími desítkami tisíc propuštěných z titulů sankcí proti Rusku.
  Vůbec těm babám na pracácích nezávidím. A co Babiš, bude snižovat důchody a nebo zvyšovat deficit ?

 • 13. 8. 2014 23:42

  Karminka (neregistrovaný) 88.146.225.---

  když si tady hrajete na novináře, mohl byste v aktualizaci článku vysvětlit a obhájit VAŠE použití výrazu "musí" hned v první větě?
  Nebo jste jen kašpar, který bez skrupulí papouškuje tiskové zprávy, aniž by se jakkoli zabýval tím, co v nich je a co by stálo za ověření nebo rozpracování?
  Měl byste se nechat přejmenovat na Lazyrevič (z anglického lazy).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).