Hlavní navigace

V červenci soudy povolily přes 800 oddlužení

Sdílet

Jiří Hovorka 2. 8. 2011

Zlepšující se situace na trhu práce se začíná zrcadlit v počtu insolvenčních návrhů fyzických osob. Alespoň o tom hovoří tradiční analýza společnosti Creditreform. Pokles insolvenčních návrhů tak po přepočtu na počet pracovních dnů činil 11 % proti červnovým hodnotám. Červencová hodnota je zároveň druhá nejnižší od začátku roku 2011.

V červenci bylo podáno celkem 1273 insolvenčních návrhů u fyzických osob – spotřebitelů. Na poklesu insolvenčních návrhů v červenci má určitý podíl vliv dovolených, ale především je to důsledek zlepšující se situace v oblasti zaměstnanosti. Dle údajů Ministerstva práce a sociálních věcí byla nezaměstnanost v Česku v červnu nejnižší za poslední dva roky, uvádí Creditreform.

Insolvenci fyzických osob je možné řešit oddlužením. O to požádalo v červenci celkem 1208 osob a povoleno bylo v 833 případech. Oddlužení formou zpeněžení majetku využilo v červnu 12 dlužníků. V ostatních případech bylo oddlužení řešeno nastavením splátkového kalendáře, uvádí dále zpráva společnosti.


Zdroj: insolvenční rejstřík, Creditreform
Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).