V bytové výstavbě nadále převládá optimismus

Za první čtyři měsíce letošního roku bylo vydáno rekordní množství stavebních povolení na výstavbu bytů, na základně nichž má být postaveno 13 141 bytů. Toto překvapivě vysoké číslo představuje meziroční nárůst o 6,5 %. Informuje o tom Ministerstvo pro místní rozvoj ČR. Rostoucí trend výstavby potvrzují i hypoteční banky, které zaznamenávají nadále nárůst zájmu klientů o cca 10 – 15 %.

Pokud by trend nárůstu pokračoval, v přepočtu na hlavu by se mohla ČR dostat na hranici pěti nově zahájených bytů na tisíc obyvatel. Toto číslo je srovnatelné s hospodářsky vyspělými státy původní EU15. Z nových členských zemí se takovému trendu přibližuje pouze Slovinsko, ostatní státy jsou zhruba na poloviční úrovni nebo ještě níže.

Za negativum však ministerstvo pro místní rozvoj považuje fakt, že se tato výstavba koncentruje převážně na území hlavního města, dále do několika dalších velkých měst a na území Středočeského kraje s blízkou dostupností k Praze. Naopak v některých regionech bytová výstavba zcela stagnuje.

Zdroj: MMR ČR

Založit živnost a požádat o výpis z Rejstříku trestů lze nově i na poště Nová služba ministerstva spravedlnosti v rámci projektu eJustice        
neanalytik
neanalytik (neregistrovaný)
7. 7. 2008 9:23 Nový

RE: V bytové výstavbě nadále převládá optimismus

Co ještě kdo udělá pro to, aby cenová bublina nepraskla? Ve chvíli, když klesá zájem o hypotéky, musí logicky klesat poptávka a stavebníci na straně nabídky nebudou hloupí, aby rozjížděli další projekty...