Spočítejte si...

Zavřít

Úvěry ze stavebního spoření jsou historicky nejlevnější

Podle statistik České národní banky v létě klesla průměrná úroková sazba celkového portfolia všech poskytnutých úvěrů a překlenovacích úvěrů ze stavebního spoření. Poprvé v historii měření dat je tak průměrná úroková sazba pod 4 procenta (v červenci dosáhla 3,88 % a v srpnu 3,95 %)

Půjčky ze stavebního spoření jsou podle řady průzkumů nejvíce využívané především na rekonstrukce a modernizace bydlení. „Oproti spotřebitelským úvěrům jsou úvěry ze stavebního spoření až 3× levnější, podle stejné statistiky ČNB je průměrná úroková sazba spotřebitelských úvěrů na úrovni 12,6 procenta,“ vysvětlil místopředseda představenstva Českomoravské stavební spořitelny Manfred Koller

ČR nabízí EU testování rožšíření přenesené daňové povinnosti Air Bank snížila úrokové sazby u spotřebitelské půjčky        
Honza malem kralem
Honza malem kralem (neregistrovaný) ---.o2.cz
12. 10. 2015 11:05 Nový

Re: Úvěry ze stavebního spoření jsou historicky nejlevnější

celé vlákno

Ve srovnani se spotrebitelskymi uvery mozna, ve srovnani s hypotekami je to tragedie. Nekdo si mysli opak, ale dle meho nazoru soucasne stavebni sporeni nema v dnesnim svete financi uz co delat.

les
les (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
12. 10. 2015 12:40 Nový

Re: Úvěry ze stavebního spoření jsou historicky nejlevnější

celé vlákno

Hypotéky banky poskytují od 300.000 Kč (některé od 200.000 Kč), ale jsou města, kde byty stojí méně - severočeská města, některá moravská města a města s malým počtem obyvatel do 10.000 lidí. Na tak nízkou částku hypotéky neexistují, takže buď klasický spotřebák nebo úvěr ze staevního spoření. Nemluvě o rekonstrukcích, moje mamka dostala od RSTS za úrok 4,9 % nezajištěných 700.0000 Kč, tohle by žádná banka na spotřebák nedala a hypotéka musí být zajištěná.