Hlavní navigace

Úspory domácností výrazně stouply

Sdílet

Arsen Lazarevič 1. 9. 2014

Podle průzkumu ING Bank by Češi se svými úsporami přežili ve druhém čtvrtletí letošního o 3 týdny déle oproti prvnímu čtvrtletí letošního roku. Znamená to, že pokud by jim vypadly veškeré příjmy, pak by domácnosti průměrně přežily 4 měsíce a 6 dní. Rostl také takzvaný „Potenciál spoření“, podle kterého by domácnosti mohly, pokud by chtěly, uspořit až 32 % svých příjmů. V minulém roce to přitom bylo o 3procentní body méně.

Poprvé za dobu, co oba indexy sledujeme, se Index úspor domácností přehoupl přes hranici čtyř měsíců a Index potenciálu spoření přes 30 procent, uvedl ředitel retailového bankovnictví ING Bank Libor Vaníček. Nejvíce naspořeno mají podle statistik ING Bank lidé z Prahy a Středočeského kraje.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 9. 2014 17:41

  Intri (neregistrovaný) 62.129.51.---

  Super, teď ještě statistiku očistit od prasat jako politici, Singer, Tomšík a ostatní havěť, která ze svých úspor musí přežít minimálně další 2 miliony let, a hned vypadne číslo mnohem méně pozitivní.

  A pokud náhodou ne, aspoň je to další důkaz, jak ČNB lhala - prý budou lidé více utrácet tím, že jim ČNB znehodnotí měnu a zabrání spořit likvidací velkých kampeliček a snížením sazeb hluboko pod skutečnou inflaci... Zase vedle, ČNB, zase vedle.

 • 1. 9. 2014 20:28

  Miki (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

  On si totiž Singer nevidí dál, než ke dveřím svého kanclu. Jenom blbec si může myslet, že lidi budou utrácet, když znehodnotí měnu a všechno zdraží. Možná Ti, co mají miliony zainvestují do pozemků, akcií apod., jenomže těch je minimum. Většina normálních lidí a hlavně těch mimo Prahu si utáhne opasky a začne šetřit ještě více. Bojí se totiž o práci a na to dražší zboží už prostě nemá.

 • 16. 9. 2014 22:51

  Pavel (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  No, ale teď jsem někde viděl publikovanou zprávu, že průměrný plat stoupnul na 25500 korun. A stoupnou i důchody a minimální plat. Tak co chcete? Vždyť se máme ještě docela dobře

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).