Hlavní navigace

Úrokové sazby spořicích účtů a termínovaných vkladů opět klesají (srovnání)

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 24. 9. 2013

Spořicí účty bez výpovědní doby opět budou mít nižší úrokovou sazbu. O snížení sazby na svém spořicím účtu na 1,30 % p.a. od října dnes informovala své klienty Air Bank, ale zdaleka není jedinou bankou, která sazby snižuje. Přestože to tak na první pohled nevypadá, i přes snížení úrokové sazby bude její sazba mezi třemi největšími sazbami na trhu bez podmínek.

Klesající trend mají i termínované vklady, kde jsou pro většinu spořivých klientů dostupné úrokové sazby okolo 3 % p.a., a pouze v nejvyšších pásmech jdou k maximální hranici 4,10 % p.a.

Aktuální nabídku úrokových sazeb si můžete snadno porovnat v našem srovnávači.

V té souvislosti jsme zcela vyřadili spořicí produkty Metropolitního spořitelního družstvaWBP Capital, protože je noví klienti nemohou sjednat.

Snižování úrokových sazeb u depozit je nezbytné, úroky kopírují tzv. cenu peněz. Marným povzdechem je fakt, že zatímco úrokové sazby hypoték se také snižují, úrokové sazby spotřebitelských úvěrů, kontokorentů a kreditních karet mají naopak růstovou tendenci. Bankám a družstevním záložnám tak zůstává stále slušný manévrovací prostor, jak vydělat peníze na úrokovém rozdílu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).