Hlavní navigace

UNIQA pojišťovna má nového člena představenstva. Předchozímu skončil mandát

Sdílet

Dozorčí rada UNIQA pojišťovny schválila nového člena představenstva. Od pondělí 1. července 2019 se jím stane Martin Rotkovský (44). Nově tak bude odpovědný za pojistně-technický úsek (CITO). Změna souvisí s plánovaným návratem dosavadního člena představenstva a ředitele pojistně-technické sekce Roberta Wasnera po skončení období jeho mandátu do mateřské společnosti UNIQA Versicherungen AG se sídlem ve Vídni.

Martin Rotkovský, člen dozorčí rady UNIQA pojišťovny (07/2019).
Autor: UNIQA pojišťovna

Martin Rotkovský, člen dozorčí rady UNIQA pojišťovny (07/2019).

Martin Rotkovský je dlouholetý zaměstnanec pojišťovny a začínal v ní už během studia. Pro UNIQA pojišťovnu pracuje od roku 1996, kdy byl jako stážista přijat do aktuariátu. V té době studoval na Matematicko-fyzikální fakultě UK se specializací v oborech pravděpodobnosti a matematické statistiky. Patří mezi služebně nejstarší zaměstnance společnosti.

Za uplynulých více než 22 let prošel různými pozicemi od vedoucího týmu pojistných matematiků přes risk managera, odpovědného pojistného matematika až po product coordination manažera, jímž byl poslední tři roky. Rok pracoval rovněž ve vídeňské centrále koncernu jako analytik projektu konsolidace tarifních systémů v životním pojištění. Od roku 2014 působil vedle funkcí v pražské centrále UNIQA paralelně jako technický ředitel i pro sesterskou UNIQA poisťovňu na Slovensku. Je členem České společnosti aktuárů a působil i jako pedagog.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).