Hlavní navigace

UNIQA nabídne indexově vázané životní pojištění. Počet smluv je ale omezen

Sdílet

UNIQA pojišťovna nabídne svým klientům od pátku 4. května do pátku 25. května 2018 jednorázové indexově vázané životní pojištění. To ponese název Smart Invest 2018 a smluvní doba je 7 let, tedy do května 2025. Pojištění je spojeno s podmíněnou garancí zhodnocení podle vývoje indexu EURO STOXX 50. Pojistná ochrana se poskytuje pro případ úmrtí a vážného úrazu s trvalými následky. Nabídka je limitovaná a potrvá jen do vyčerpání tranše.

Minimální investovaná  částka je 30 000 Kč. Od pátku 27. dubna si můžete produkt rezervovat na webu pojišťovny. Pak budete mít v upisovacím období v květnu přednost.

Poroste-li hodnota indexu EURO STOXX v rozmezí 0,01 až 51 %, obdržíte na konci pojistné doby pojistné určené k investování zhodnocené stejným procentem. Poroste-li index nad tuto hranici, dostanete zpět svou investici navýšenou o 51 %, což představuje 6,06 % ročně z části pojistného alokovaného na investici.

Pokud dojde ke snížení hodnoty indexu, bude vám poskytnuta podmíněná záruka pojistného plnění ke konci pojistné doby ve výši 100 % prostředků vložených za účelem investice po odečtení vstupního poplatku. Podmíněnost se týká jediného případu, kdyby došlo k ukončení podkladového aktiva. 

Vydavatelem je společnost Goldman Sachs International se sídlem v Londýně.

Riziková část pojistného je určena na krytí případného úmrtí během smluvní doby (pojistná částka odpovídá 1 % z jednorázového pojistného) a pro případ vážného úrazu s trvalými následky přes 50 % podle hodnotících tabulek (pojistná částka se rovná zaplacenému jednorázovému pojistnému, maximálně 2 miliony Kč).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).