Hlavní navigace

U nové pojistky domácnosti a nemovitosti si poskládáte sami rizika i pojistné částky

Sdílet

Gabriela Hájková 2. 11. 2016

Pojišťovna Allianz nabízí nové pojištění Allianz Domov. Nejedná se o balíčkový produkt, takže pro trvale obývaný majetek si pojistku klienti sestavují sami podle konkrétních potřeb.

V rámci jedné smlouvy můžete sjednat pojištění nejvýše pro tři budovy a tři domácnosti. Pojistka umí, na rozdíl od svých předchůdců, pokrýt nové typy budov, nová rizika, předměty a místa pojištění. Nově pojišťovna kryje například mobilní domy a tzv. vedlejší budovy (např. garáže do 500 m od pojištěného obydleného objektu či domácnosti, anebo stodoly, které opět nejsou na stejném místě, jako pojištěná hlavní nemovitost).

Sjednáte zde také strojní pojištění, které se vztahuje třeba na pojezdové brány, automatická garážová vrata nebo velíny inteligentních domů, pojištění vnitřního zateplení před hlodavci či kunami a riziko poškození plotu zvěří.

Smlouvy mohou nově zahrnovat také předměty, které si přinesla návštěva, dále věci odložené na místě k tomu určeném (šatny, čekárny), věci, které máte v hotelích a penzionech, na kolejích a internátech, šaty v čistírně nebo osobní věci, které necháváte v autě.

Pojišťovna u pojištění budov a domácností také změnila princip nastavení limitů. Místo fixních částek si klient může vybrat mezi nízkou, střední a vysokou variantou. To sice připomíná balíčky, ale v tomto případě můžete volit různé částky pro různá rizika.

V rámci pojištění odpovědnosti Allianz navýšila limity základních rizik (nejvýše na 30 mil. Kč), nově hradí také škody způsobené v ubytovacích zařízeních a na věcech převzatých a rozšířila také nabídku o odpovědnost zaměstnance vůči zaměstnavateli.

V rámci asistence nově pojišťovna poskytuje nově například IT pomoc přes vzdálený přístup (např. zapomenuté heslo) nebo pomoc cyklistům v nouzi v podobě dopravy obou do nejbližší opravny kol.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).