Hlavní navigace

Tuzemský kapitálový trh zaznamenal růst

Sdílet

Redakce 11. 5. 2009

Kapitálové trhy v České republice dosáhly za první čtvrtletí letošního roku svého nejrychlejšího vzestupu od roku 1993. Ceny akcií stoupají. Nejvíce překvapil akciový titul New World Resouces (NWR), který se minulý čtvrtek 7. května 2009 přiblížil k hranici 130 korun za akcii. Ještě 30. dubna se akcie NWR obchodovala za 77 korun. Ani ostatní akciové tituly nezaostávaly a z ospalých outsiderů se staly největší skokani.

Dalším přeborníkem, jenž akcionáře překvapil, byl Pegas Nonwovens, který se zabývá zpracováváním textilních vláken. Hodnota jedné akcie se na sklonku minulého týdne obchodovala za 339 korun. Ještě na konci března se cena pohybovala okolo 250 korun. Dividenda za akcii NWR bude činit 0,18 eura a akcionáři ji obdrží 22. května 2009. Pegas Nonwovens bude dividendy vyplácet až v průběhu třetího čtvrtletí 2009 a to ve výši 0,85 euro na akcii.

Celkově byl uplynulý týden ve znamení růstu. Posílili bankovní tituly, i akcie mediální skupiny CETV nebo třeba ČEZu. Akcie se přibližují na své hodnoty, ze kterých spadly před vypuknutím finanční krize v roce 2007.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).