Hlavní navigace

Tři pětiny Čechů soudí, že jako předsedající země obstojíme

Sdílet

Redakce 7. 4. 2009

Ve veřejnosti stále převažuje podíl lidí, kteří se o předsednictví ČR v Radě EU nezajímají. Celkem 59 % se spíše či vůbec nezajímá, téměř dvě pětiny oslovených (39 %) naopak o dané téma jeví zájem. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění.

Celkem 34 % občanů se cítí být dostatečně informováni o tom, co předsednictví obnáší, naopak 59 % pociťuje nedostatek informací. Pocit neinformovanosti převládal v české veřejnosti i co se týče příprav české vlády na předsednictví. Více než tři pětiny občanů (63 %) deklarovaly nedostatek informací o této věci, informovaných se cítilo být 30 % oslovených.

Jak se dále ukázalo – ač se cítí být o daném tématu nedostatečně informováni či o něj nemají takový zájem – jsou Češi, co se průběhu předsednictví ČR v Radě EU týče, stále spíše optimističtí. Celé tři pětiny (60 %) totiž soudí, že naše republika jako předsedající země obstojí. K názoru, že ČR v této roli neobstojí, se přiklonila necelá pětina (18 %) oslovených.

Více než polovina českých občanů (55 %) je toho názoru, že naše země si v pozici předsedající země vede dobře, opačný názor má více než pětina respondentů (19 %). Odpověď nevím zvolilo 26 % dotázaných.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).