Hlavní navigace

Transakce učiněné prostřednictvím technologie Visa payWave jsou až stokrát rychlejší než placení hotovostí

Sdílet

Redakce 19. 12. 2007

Společnost Visa Europe si nechala vypracovat studii „Čas v pohybu“, které se zůčastnilo přes sto lidí, kteří pravidelně každý den dojíždějí do zaměstnání prostředky hromadné dopravy. Průzkum zjistil, že zhruba jednu hodinu takový člověk stráví placením hotovostí za drobné věci denní potřeby, jako jsou noviny, káva nebo svačina včetně času stráveného čekáním ve frontě u bankomatů. To je v ostrém kontrastu s časovou úsporou, kterou nabízí nedávno představená technologie bezkontaktních plateb Visa payWave, jež umožňuje provádět takové transakce za necelou vteřinu.

Průzkum poměrně přesvědčivě ukazuje, že když spotřebitelé začnou místo hotovosti používat pro platby drobných nákupů naší bezkontaktní technologii, mohou ušetřit až 72 hodin za rok. Bezkontaktní technologie Visa payWave byla vyvinuta s cílem poskytnout spotřebitelům a prodejcům co nejefektivnější a nejrychlejší způsob hrazení transakcí nižších hodnot. Vedle toho přechod na bezkontaktní technologii spotřebitelům poskytne lepší kontrolu nad jejich každodenními výdaji.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 12. 2007 10:59

    LK (neregistrovaný)
    To jsem na to docela zvědav, protože stávající placení kartou je buď stejně rychlé jako placení hotovostí nebo spíš pomalejší.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).