Hlavní navigace

Tempo rychle přibývajících osobních bankrotů by mohlo zpomalit

Sdílet

V minulém roce bylo za jeden měsíc vyhlášeno průměrně 210 osobních bankrotů, v letošním roce to je zatím průměrně 472. Letos už tedy dosáhl počet vyhlášených bankrotů 150 % stavu za celý loňský rok. O tom, jak rychle počty osobních bankrotů v letošním roce přibývaly, hovoří i další statistika. Od ledna roku 2008 jich bylo vyhlášeno 7019, z toho více než polovina za letošních 8 měsíců. Uvedla to společnost CCB – Czech Credit Bureau.

Ta ale zároveň ve své zprávě dodala, že počty návrhů na osobní bankrot nyní dva měsíce po sobě klesly. Dosavadní vývoj návrhů na osobní bankrot naznačuje, že období velmi rychlých přírůstků by mohlo skončit. Dá se proto předpokládat, že počet osobních bankrotů se sice bude i nadále zvyšovat, ale tempo růstu bude víceméně stabilní, okomentovala vývoj Věra Kameníčková, vedoucí analytického oddělení ve společnosti CCB – Czech Credit Bureau.

Firemních bankrotů bylo v srpnu nahlášeno stejně jako v červenci – tedy 111. V meziročním porovnání se srpnem 2009 se dokonce jedná o mírný pokles, ačkoli za celých letošních 8 měsíců je firemních bankrotů stále o 10 % více než za stejné období loni. I údaje o bankrotech podniků tudíž naznačují, že dynamika jejich nárůst se začíná snižovat.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).