Hlavní navigace

Téměř tři čtvrtiny Čechů nemají zabezpečený mobil proti napadení

Sdílet

O bezpečnosti v on-line prostředí se Češi příliš nezajímají. Proti napadení má zabezpečený mobilní telefon pouze 31 % Čechů. Vyplynulo to z průzkumu, který realizovala agentura SC&C pro Českou bankovní asociaci.

Běžně přitom využívají mobilní telefony ke správě internetového bankovnictví. Výrazně také klesl počet těch, kteří nevyužívají správu svého bankovního účtu přes internet vůbec. Loni to bylo 13 % respondentů, letos pouze 8 %, říká Jana Hamanová, ředitelka výzkumu z SC&C.

Dvě pětiny respondentů si však není jisto, nebo neví, zda a jak je jejich telefon chráněn proti případnému napadení. Dalších 29 % přiznává, že mobil nemá chráněn vůbec.

Polovina z těch, kteří zabezpečený mobil nemají, uvádí, že na mobilu internet nevyužívá, a tak se ani do internetového bankovnictví přes mobilní telefon nepřihlašuje, a každý desátý prý nemá vhodný telefon. Je alarmující, že 30 % respondentů se domnívá, že zabezpečení nepotřebuje, a ostatní se nechtějí zabezpečením zatěžovat vůbec, upozorňuje Tomáš Hládek, poradce České bankovní asociace pro platební styk.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).